Czy będą zdalne 2021? Wszystkie szkoły zamknięte w GRUDNIU 2021 to pewniak?

2021-12-06 15:09
Czy będą zdalne 2021? Wszystkie szkoły zamknięte w GRUDNIU 2021 to pewniak?
Autor: ARKADIUSZ ZIOLEK/EAST NEWS Czy będą zdalne 2021? Wszystkie szkoły zamknięte w GRUDNIU 2021 to pewniak?

Zdalne lekcje od grudnia 2021 we wszystkich szkołach? Internauci tradycyjnie, w kwestii odpowiedzi na te pytanie, podzieleni są na dwie grupy. Jedni uważają, że lekcje online powinny być wprowadzone, a drudzy są zdania, iż większe efekty przynosi nauka stacjonarna. Ostateczne plany dotyczące edukacji w Polsce zostały ujawnione przez Ministra Zdrowia. Czy będą lekcje zdalne w grudniu? Przekonajcie się sprawdzając już teraz.

Spis treści

  1. Czy będą zdalne 2021? Szkoły zamknięte? [GRUDZIEŃ]
  2. Kiedy zamkną szkoły w Polsce?

Czy będą zdalne 2021? Czy lekcje zdalne powrócą w połowie lub na koniec grudnia? Wszystkie szkoły zamknięte w grudniu 2021 to pewniak? Wiele osób z dużym przerażeniem obserwuje coraz trudniejszą sytuację epidemiczną w naszym kraju, ale również w całej Europie. Początkowo mówiło się, że lekcje zdalne 2021 wrócą pod koniec października. Właśnie wtedy miała nadejść kolejna fala dziennych zachorowań. Tak się nie stało, jednak ministerstwo przypomniało dyrektorom o bezpośredniej możliwości wysyłania uczniów na naukę zdalną. Teraz sytuacja jest poważniejsza, bo mnóstwo szkół zaczęło korzystać z takiej możliwości. Jak podało Ministerstwo Edukacji i Nauki, powołując się na dane kuratorów, 29 listopada, 94,7 procent przedszkoli i placówek wychowania przedszkolnego, 78,9 procent szkół podstawowych i 83,5 procent ponadpodstawowych pracowało w trybie stacjonarnym. Czy będą zdalne w grudniu 2021 dla wszystkich? Jakie plany mają rządzący?

Kiedy zdalne nauczanie 2021? Wszystkie szkoły zamknięte od 13 GRUDNIA 2021?!

Sara James przed Eurowizją Junior w ESKA Live! [KONCERT]
Sonda
Czy rząd powinien znowu wprowadzić zdalne nauczanie?

Czy będą zdalne 2021? Szkoły zamknięte? [GRUDZIEŃ]

Czy będą zdalne w grudniu 2021? Uczniowie, ale również rodzice zastanawiają się, co się wydarzy w najbliższych tygodniach, jeśli chodzi o edukację. Jedni uważają, że to najlepsze rozwiązanie w dobie rosnącej liczby zachorowań, a drudzy z przekonaniem twierdzą, iż przyniesie to więcej szkód niż pozytywnych efektów. Minister Edukacji i Nauki, Przemysław Czarnek przyznał, że ostateczne zdanie w tej kwestiima Minister Zdrowia. Co powiedział Adam Niedzielski? W najnowszej rozmowie w Radiu Plus zadeklarował, że rząd nie chce zamykać wszystkich szkół: 

Zamknięcie szkół nie wchodzi w grę, raczej myślimy o takich ruchach, które będą wyraźnym sygnałem mówiącym o tym, że rośnie ryzyko, bo pojawiło się w otoczeniu nowe zagrożenie w postaci Omicrona.

- powiedział Adam Niedzielski. Warto również przypomnieć, w jaki sposób uczniowie przechodzą na tryb nauki zdalnej. Przemysław Czarnek mówił, że w przypadku ogniska zakaźnego uczniowie niezaszczepieni podlegają kwarantannie, a szczepieni nie. Dodał, że trudno jest jednocześnie prowadzić lekcję stacjonarną i zdalną: - Dlatego zalecamy by na naukę zdalna kierować całe klasy, a nie tylko pojedyncze osoby - powiedział Czarnek. 

Kiedy zamkną szkoły w Polsce?

Nie brakuje zdań, że czwarta fala dopiero się rozpędza i wiele osób twierdziło, ze szkoły będą zamknięte od 13 listopada. Tak się jednak nie stanie. 29 listopada 2021, podczas konferencji prasowej, Adam Niedzielski ogłosił jednak alertowe obostrzenia. Od 1 do 17 grudnia, dotychczasowy limit 75 procent obłożenia zmienia się na 50 procent dotyczy m.in. instytucji kultury, kościołów, hoteli i lokali gastronomicznych.

AKTUALIZACJA: Nauka zdalna powraca od 20 grudnia do 9 stycznia. Oczywiście w międzyczasie uczniowie skorzystają z przerwy świątecznej od szkoły. Ta potrwa od 23 grudnia do 3 stycznia.

Zdalne nauczanie aż do stycznia 2022?! Te DANE mocno niepokoją!

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze