Niedziela handlowa 18 sierpnia - czy sklepy będą otwarte?

2019-08-18 17:40 MK
Niedziela handlowa zakupy
Autor: Magdalena Pasiewicz/East News

Niedziela to dzień, który zawsze stawia dylemat przed wieloma milionami Polaków. Mianowicie, chodzi o to, czy sklepy są otwarte czy też nie. Wszystko przez wprowadzoną w marcu 2018 roku ustawę o ograniczeniu handlu w ten dzień tygodnia. Co więcej, na początku 2019 roku została ona zaostrzona i zgodnie z nią, zakupy zrobimy tylko w jedną niedzielę w miesiącu. Czy ta 18 sierpnia jest właśnie niedzielą handlową? Sprawdź na ESKA.pl.

Niedziela 18 sierpnia - czy sklepy będą otwarte? To pytanie zada sobie zapewne po raz kolejny wielu Polaków, którzy nie mogą zapamiętać decyzji ujętych w ustawie o ograniczeniu handlu w niedziele. Do marca 2018 roku, kiedy ów przepis wszedł w życie, w większości sklepów mogliśmy robić zakupy w drugi dzień weekendu, jednak były one zamykane wcześniej. Wprowadzenie ustawy w życie, a następnie jej nowelizacji na początku 2019 roku sprawiło, że miliony Polaków stają tydzień w tydzień przed dylematem, czy zrobią normalnie zakupy. Czy 18 sierpnia to niedziela handlowa?

18 sierpnia - niedziela handlowa

Dla wszystkich tych, którzy poszukują informacji, czy 18 sierpnia sklepy będą otwarte, mamy odpowiedź. Niestety, niedziela 18 sierpnia nie jest niedzielą handlową. W związku z nowelizacją ustawy o ograniczeniu handlu w ten dzień tygodnia, zakupy zrobimy tylko w ostatnią niedzielę miesiąca. W przypadku bieżącego, będzie to ta wypadającą 31 sierpnia. Zakupy będzie można jednak zrobić tradycyjnie na stacjach benzynowych, w niektórych sklepach sieci Żabka czy Carrefour Express oraz w niewielkich sklepach osiedlowych. Godziny otwarcia zależą jednak od właścicieli.

Najnowsze