Burza z piorunami

i

Autor: MARCIN WZIONTEK / SUPER EXPRSS

Nawet 30 stopni na termometrach i BURZE! Fala upałów uderza w Polskę

2022-06-10 13:20

Pogoda nie przestaje zaskakiwać. Jeśli myśleliście, że to już koniec burz, byliście w błędzie. Synoptycy przestrzegają przed intensywnymi opadami deszczu na terenie Polski. Co jednak z pewnością ucieszy wiele osób, właściwie możemy mówić już o lecie. Na termometrach odnotowano już 30 stopni!

Lato w Polsce, choć do 22 czerwca jeszcze trochę czasu, rozpoczęło się na dobre! Ta uwielbiana przez wszystkich pora roku to jednak nie tylko wysokie temperatury i kąpiele w słońcu. Jednym z nieodzownych elementów lata są oczywiście burze. Przekonaliśmy się o tym w czwartek, 9 czerwca. W godzinach popołudniowych przez cały kraj przeszły bardzo silne burze. Oprócz intensywnych opadów deszczu, które skutkują dziś gwałtownymi wzrostami stanów wody, mieszkańcy poszczególnych regionów Polski mieli do czynienia także z gradem. Jak informują synoptycy, to nie koniec. Piątek również upłynie pod znakiem burz, ale nie w całym kraju, tylko na południu i wschodzie. Dla południowej i wschodniej Polski Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał już specjalne ostrzeżenia 2 stopnia przed burzami z gradem. Na tych terenach prognozuje się silne opady deszczu (miejscami do 45 mm) oraz porywy wiatru, które mogą przybrać prędkość nawet do 70 km/h. Ostrzeżenia mają obowiązywać do godziny 23:00. Wraz z burzami przyszły jednak bardzo wysokie temperatury! W czwartek wskaźniki na termometrach pokazały po raz pierwszy 30 stopni!

Sonda
Lubisz kiedy jest upał?

Upały w Polsce - 30 stopni na termometrach!

Najcieplej jest aktualnie na wschodzie kraju. Na Lubelszczyźnie odnotowano już temperatury sięgające 30 stopni! Czwartek 9 czerwca przyniósł najwyższą temperaturę w Terespolu. Jak podają synoptycy, piątek będzie tam równie upalny. Bardzo ciepło było także w Warszawie, gdzie dziś można odnotować maksymalnie 26 stopni.

Pogoda na weekend 11-12.06

Jaka pogoda na sobotę i niedzielę? Jak podaje IMGW, weekend przyniesie uspokojenie w pogodzie. Od soboty nie powinniśmy spodziewać się już gwałtownych burz, choć te mniej silne nadal mogą występować, zwłaszcza na południowym wschodzie kraju, gdzie jest aktualnie najcieplej. Jeśli chodzi o temperaturę, to będzie nieco chłodniej niż w ostatnich dniach, choć nadal ciepło. Na termometrach zobaczymy od 20°C do 27°C.

Kayah szczerze o Viki Gabor i Sarze James. Jesteśmy świadkami narodzin legend!