Nauka zdalna marzec 2022 to PEWNIAK? Czy będą szkoły zamknięte w marcu?

i

Autor: Anna Golaszewska/East News Nauka zdalna marzec 2022 to PEWNIAK? Czy będą szkoły zamknięte w marcu?

Nauka zdalna marzec 2022 to PEWNIAK? Czy będą szkoły zamknięte w marcu?

2022-02-08 15:31

Nauka zdalna w marcu 2022 to dla jednych marzenie, a dla drugich koszmarna wizja. Ministerstwo Edukacji i Nauki ogłosi w ostatniej chwili, czy przedłuża lekcje w trybie na odległość. Sytuacja jest dynamiczna. Wciąż liczba dziennych zachorowań jest ogromna, więc jest to całkiem możliwe. Co wiadomo na tę chwilę? Poznajcie szczegóły już teraz.

Spis treści

  1. Nauka zdalna marzec 2022 - czy będzie?

Nauka zdalna marzec 2022 będzie obowiązywać? Czy szkoły zamknięte w marcu 2022 to pewniak? Jaka jest decyzja w sprawie tego, czy będzie nauka zdalna w marcu 2022? Uczniowie zadają pytania związane z przedłużeniem lekcji w trybie na odległość, a dzieje się tak w związku z dużą liczbą dziennych zachorowań. Od dłuższego czasu utrzymuje się tendencja ponad 30 tysięcy zakażeń na dobę. Niestety, na zmniejszenie tej liczby póki co nie ma wpływu decyzja o przywróceniu lekcji zdalnych i fakt, iż część uczniów przebywa na feriach zimowych. Tym bardziej, patrząc na ogromną liczbę zachorowań wiele osób udzielających się w internecie jest zdziwionych, że ministerstwo edukacji zamiast wydłużyć czas trwania nauki zdalnej, planuje szybszy powrót do nauki stacjonarnej. Chodzi o te województwa, w których są na to możliwości.

Kiedy wakacje 2022? Ile zostało do końca roku szkolnego?

River - tak powstawał teledysk Krystiana Ochmana! Byliśmy na planie [TYLKO U NAS]
Sonda
Czy nauka zdalna powinna obowiązywać w marcu 2022?

Nauka zdalna marzec 2022 - czy będzie?

Czy będzie nauka zdalna w marcu 2022? Początkowe prognozy zapowiadały, że lekcje w trybie na odległość zostaną ogłoszone w połowie stycznia i potrwają nawet do początku wiosny. To bowiem przewidywany czas trwania piątej fali, wywołującej zachorowania wśród dużej liczby osób. Przemysław Czarnek poinformował, 25 stycznia 2022, że od czwartku, 27 stycznia uczniowie klas V-VIII podstawówek i uczniowie szkół ponadpodstawowych wszystkich klas przechodzą na naukę zdalną od czwartku do końca ferii zimowych, czyli do 27 lutego. Wątpliwe jest przedłużenie trwania lekcji online. Powróci zapewne zasada, że to dyrektorzy, w porozumieniu z lokalnie działającym inspektorem sanitarnym będą podejmować indywidualne decyzje o przejściu danej klasy na tryb zdalny. W marcu nauka zdalna będzie wprowadzana, tylko tam, gdzie wykryto ognisko zakażenia. 

Nauka zdalna w Polsce 2022 to jeden z mechanizmów ochrony uczniów przez zachorowaniem i pogorszeniem trudnej sytuacji epidemicznej w naszym kraju. Pierwszy raz skorzystano z tej możliwości w marcu 2020. Później, od października tego samego roku praktycznie do wakacji 2021.