Nauka zdalna - do kiedy obowiązuje nauczanie zdalne? Kiedy uczniowie wrócą do szkół?

2020-10-26 14:33 MK
Szkoła
Autor: Piotr Molecki/East News

Zgodnie z decyzją podjętą przez polski rząd uczniowie starszych klas szkół podstawowych oraz wszyscy uczniowie szkół ponadpodstawowych kontynuują naukę w formie zdalnej. Wielu z nich zastanawia się, do kiedy obowiązuje zawieszenie zajęć stacjonarnych w placówkach oświatowych. Odpowiedź znajdziecie oczywiście na ESKA.pl.

Spis treści

  1. Nauka zdalna - do kiedy?

Nauka zdalna - do kiedy? To jedno z najczęściej zadawanych pytań przez uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych, jak również jedna z najczęściej wyszukiwanych fraz w sieci. W piątek 23 października odbyła się konferencja prasowa z udziałem premiera Mateusza Morawieckiego i ministra zdrowia Adama Niedzielskiego, w trakcie której przedstawili oni decyzje dotyczące funkcjonowania placówek oświatowych w dobie pandemii koronawirusa. Cała Polska została objęte czerwoną strefą, co jest równoznaczne z końcem obowiązującej do tej pory nauki hybrydowej w wielu szkołach ponadpodstawowych, które znajdowały się wcześniej w strefie żółtej i przejściem na tryb zdalny. Dodatkowo, Prezes Rady Ministrów zapowiedział, że od 26 października także uczniowie klas od IV do VIII szkół podstawowych nie będą kontynuować nauki w formie stacjonarnej, a właśnie zdalnej. Przedszkola i klasy I-III szkół podstawowych funkcjonują bez zmian. Jeśli zastanawiacie się do kiedy nauka zdalna ma obowiązywać w polskich szkołach, mamy dla was odpowiedź.

Nauka zdalna - do kiedy?

Zgodnie z podawanymi przez portal Gov.pl informacjami nowe przepisy dotyczące funkcjonowania szkół w dobie pandemii COVID-19 mają obowiązywać do niedzieli, 8 listopada 2020 roku. Niewykluczone jednak, że termin ten zostanie zmieniony. Prezes Rady Ministrów zapowiedział bowiem podczas jednej z październikowych konferencji prasowych, że o nowych decyzjach rządu obywatele będą informowani co tydzień.

ESKA XD #007
Najnowsze