Nauka strzelania w szkole OD WRZEŚNIA 2022 potwierdzona. Minister dał JASNY sygnał!

i

Autor: Adam Wysocki/East News Nauka strzelania w szkole OD WRZEŚNIA 2022 potwierdzona. Minister dał JASNY sygnał!

Nauka strzelania w szkole OD WRZEŚNIA 2022 potwierdzona. Minister dał JASNY sygnał!

2022-08-07 14:17

Nauka strzelania w szkole od września 2022 wzbudza mieszane emocje. Jedni twierdzą, że to doskonały pomysł ze względu ewentualnego zagrożenia militarnego, a drudzy przekonują, że są ważniejsze zagadnienia, które uczniowie powinni opanować. Dla kogo nauka strzelania w szkole 2022? Na czym będą polegać zajęcia? Jakie klasy będą miały lekcje strzelania? Rozporządzenie podpisane, więc poznajcie szczegóły!

Spis treści

  1. Nauka strzelania w szkole wrzesień - co wiadomo?
  2. Nauka strzelania w szkole wrzesień 2022 - dla kogo?

Nauka strzelania w szkole wrzesień 2022 zaskoczyła wielu nauczycieli, rodziców, ale przede wszystkim uczniów. Strzelanie w szkole, ale głównie edukacja w zakresie budowy i obsługi broni palnej będzie jednym z elementów przedmiotu Edukacja dla Bezpieczeństwa. Minister Edukacji i Nauki podpisał rozporządzenie, które zakłada także przyswajanie wiedzy w temacie przestępstw internetowych, czy chociażby naukę działań ratowniczych wtedy, gdy nastąpi nagły wypadek czy będziemy mieć do czynienia z nadzwyczajnym zagrożeniem. Nauka strzelania w szkole 2022 to efekt wojny, jaka wybuchła w Ukrainie. Przemysław Czarnek zapowiadał, że potrzebna jest taka zmiana, bo do tej pory, jeśli chodzi o sprawy bezpieczeństwa uczniowie uczyli się udzielania pierwszej pomocy, czy chociażby tego, co robić, jeśli dojdzie do wypadku samochodowego lub niebezpiecznego pożaru. Dla kogo nauka strzelania w szkole od września 2022? Jakie klasy mają naukę strzelania?

Kiedy jest rozpoczęcie roku szkolnego? Czy 1 września wracamy do szkoły?

Sonda
Nauka strzelania w szkole, to dobry pomysł?!
Będziesz płacić abonament za klimę w samochodzie! | ESKA XD - Prosto z salonu #54

Nauka strzelania w szkole wrzesień - co wiadomo?

Nauka strzelania w Polsce 2022 potwierdzona specjalnym rozporządzeniem. Zmienia ono podstawę programową przedmiotu Edukacja dla Bezpieczeństwa. Zostanie on podzielony na cztery osobne moduły. Pierwszy z nich dotyczy bezpieczeństwa państwa, drugi z nich działań w sytuacjach nadzwyczajnych zagrożeń, trzeci mówi właśnie o kształtowaniu postaw obronnych. Obejmować będzie wiedzę z zakresu niebezpieczeństw czyhających w internecie, terenoznawstwa, czyli czytanie mapy, a także nauka strzelania w teorii, jeśli chodzi o szkołę podstawową i w praktyce, w przypadku szkoły ponadpodstawowej. 

Nauka strzelania w praktyce obowiązkowo będzie dotyczyć szkół, które wyposażone są o strzelnice. Ministerstwo Edukacji i Nauki dało dyrektorom szkół dwa lata na wybudowanie lub zorganizowanie miejsca do takiego przeszkolenia. Pomysł poparli wojskowi, w tym ppłk Marcin Markiewicz, czyli zastępca dowódcy 8 Łódzkiej Brygady Obrony Terytorialnej. Na antenie Polsat News powiedział: - Będziemy mieć przygotowane społeczeństwo do ewentualnej służby wojskowej lub też w razie konieczności do obrony ojczyzny, a po drugie będziemy mieli potencjalnych sportowców - ocenił. 

Nauka strzelania w szkole wrzesień 2022 - dla kogo?

Dla kogo nauka strzelania w szkole 2022? Podstawę programową kształcenia ogólnego dla czteroletniego liceum ogólnokształcącego i pięcioletniego technikum, w zakresie wymagania dotyczącego wykonywania przez ucznia strzelania z wykorzystaniem broni kulowej, pneumatycznej, replik broni strzeleckiej (ASG), strzelnic wirtualnych albo laserowych realizuje się, począwszy od roku szkolnego 2024/2025, z tym że w przypadku liceów ogólnokształcących i techników, które na terenie danego powiatu:

  • 1) mają dostęp do broni kulowej, pneumatycznej, replik broni strzeleckiej (ASG), strzelnic wirtualnych albo laserowych, wymóg ten jest realizowany od roku szkolnego 2022/2023;
  • 2) nie mają dostępu do broni kulowej, pneumatycznej, replik broni strzeleckiej (ASG), strzelnic wirtualnych albo laserowych, wymóg ten jest realizowany w roku szkolnym 2022/2023 i 2023/2024 w miarę istniejących możliwości.

Nauka zdalna 2022 wróci przez mróz w szkołach? Dyrektorzy mają podstawę!