Szkoła podstawowa

i

Autor: MAREK KUDELSKI / SUPER EXPRESS

Kiedy jest rozpoczęcie roku szkolnego? Czy 1 września wracamy do szkoły?

2022-08-20 18:31

Do końca wakacji już bliżej niż dalej. Uczniowie, którzy wciąż cieszą się wolnym, coraz częściej rozmyślają o powrocie do szkoły. Dla uczniów rozpoczynających naukę w szkołach ponadpodstawowych jest to szczególnie stresujący czas. Na kiedy zaplanowano rozpoczęcie roku szkolnego 2022/23? Czy uczniowie wrócą do placówek tradycyjnie 1 września?

Spis treści

  1. Kiedy jest rozpoczęcie roku szkolnego?

Rozpoczęcie roku szkolnego 2022/23 - kiedy jest? Informacji na ten temat coraz częściej poszukują zarówno uczniowie, jak i ich rodzice, którzy odkryli, że połowa wakacji już za nimi. Przed dziećmi i młodzieżą już ostatnie tygodnie wakacyjnej laby. I choć powrót do szkół planowany jest na wrzesień, to ostatnie tygodnia sierpnia sprawiają, że właściwie wszyscy zainteresowani są już myślami w nowym roku szkolnym. W końcu trzeba pomyśleć o zakupieniu wyprawki, podręczników, itd. Z pewnością najbardziej przejęci rozpoczęciem kolejnego roku szkolnego są natomiast absolwenci szkół podstawowych, którzy od września rozpoczną naukę w nowych placówkach. Zmiana szkoły wiąże się z nowymi znajomościami w klasie, nowymi nauczycielami oraz nowymi przedmiotami szkolnymi. Sprawdźcie, kiedy jest rozpoczęcie roku szkolnego 2022/23. To już ostatni moment na wakacyjne szaleństwo!

Rok szkolny 2022/23 będzie krótszy! Ta wiadomość wywoła uśmiech na twarzach uczniów

Doda wyrzuciła konspekt płyty do kosza! Wszystko przez media

Kiedy jest rozpoczęcie roku szkolnego?

Nowy rok szkolny 2022/23 rozpocznie się tradycyjnie 1 września, który wypada w czwartek. Uczniowie nie mogą zatem narzekać. Dobrą wiadomością jest też ta, że rok szkolny 2022/23 będzie krótszy od tego, który zakończył się w czerwcu. Dzieci i młodzież mogą w sumie liczyć na aż 179 dni wolnych od nauki, wliczając weekendy, wakacje, święta ustawowo wolne od pracy i zajęć dydaktycznych oraz inne okoliczności.

Sonda
Jak oceniasz polską szkołę?