Kiedy jest rozpoczęcie roku szkolnego? Czy 1 września wracamy do szkoły?

2022-08-03 15:25
Szkoła podstawowa
Autor: MAREK KUDELSKI / SUPER EXPRESS

Do końca wakacji już bliżej niż dalej. Uczniowie, którzy wciąż cieszą się wolnym, coraz częściej rozmyślają o powrocie do szkoły. Dla uczniów rozpoczynających naukę w szkołach ponadpodstawowych jest to szczególnie stresujący czas. Na kiedy zaplanowano rozpoczęcie roku szkolnego 2022/23? Czy uczniowie wrócą do placówek tradycyjnie 1 września?

Spis treści

  1. Kiedy jest rozpoczęcie roku szkolnego?

Rozpoczęcie roku szkolnego 2022/23 - kiedy jest? Informacji na ten temat coraz częściej poszukują zarówno uczniowie, jak i ich rodzice, którzy odkryli, że połowa wakacji już za nimi. Przed dziećmi i młodzieżą już ostatnie tygodnie wakacyjnej laby. I choć powrót do szkół planowany jest na wrzesień, to ostatnie tygodnia sierpnia sprawiają, że właściwie wszyscy zainteresowani są już myślami w nowym roku szkolnym. W końcu trzeba pomyśleć o zakupieniu wyprawki, podręczników, itd. Z pewnością najbardziej przejęci rozpoczęciem kolejnego roku szkolnego są natomiast absolwenci szkół podstawowych, którzy od września rozpoczną naukę w nowych placówkach. Zmiana szkoły wiąże się z nowymi znajomościami w klasie, nowymi nauczycielami oraz nowymi przedmiotami szkolnymi. Sprawdźcie, kiedy jest rozpoczęcie roku szkolnego 2022/23. To już ostatni moment na wakacyjne szaleństwo!

Rok szkolny 2022/23 będzie krótszy! Ta wiadomość wywoła uśmiech na twarzach uczniów

Doda wyrzuciła konspekt płyty do kosza! Wszystko przez media

Kiedy jest rozpoczęcie roku szkolnego?

Nowy rok szkolny 2022/23 rozpocznie się tradycyjnie 1 września, który wypada w czwartek. Uczniowie nie mogą zatem narzekać. Dobrą wiadomością jest też ta, że rok szkolny 2022/23 będzie krótszy od tego, który zakończył się w czerwcu. Dzieci i młodzież mogą w sumie liczyć na aż 179 dni wolnych od nauki, wliczając weekendy, wakacje, święta ustawowo wolne od pracy i zajęć dydaktycznych oraz inne okoliczności.

Sonda
Jak oceniasz polską szkołę?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze