Nauka zdalna 2022 wróci z powodu mrozu w szkołach? Dyrektorzy mają podstawę!

i

Autor: Anna Golaszewska/East News

Nauka zdalna 2022 wróci przez mróz w szkołach? Dyrektorzy mają podstawę!

2022-07-29 12:18

Nauka zdalna zimą 2022 jest realnym, choć bardzo niechcianym trybem. Oznaczałoby to, że potrzebne jest oszczędzanie energii elektrycznej i cieplnej ze względu na kryzys. Dyrektorzy od września dostaną jeszcze więcej praw w tej kwestii. O co dokładnie chodzi? Przekonajcie się sprawdzając już teraz.

Spis treści

  1. Nauka zdalna 2022 - brak energii

Nauka zdalna 2022 dla jednych jest ulubioną formą nauki, a dla drugich prawdziwym utrapieniem. Ostatecznie nikt nie ma wątpliwości, że lekcje online nie są tak efektywne, jak te standardowe odbywające się w placówkach. Doskonale pokazał to czas, kiedy w całej Europie mieliśmy do czynienia z trudną sytuacją epidemiczną i ministrowie zarządzili przejście w tryb nauczania na odległość. Będąc w domu uczniowie nie uczą się tak efektywnie, ale ponadto cierpią z powodu braku bezpośredniego kontaktu z klasowymi kolegami. Jak się okazuje nauka zdalna w szkole 2022 może powrócić i to niekoniecznie ze względu na sytuację epidemiczną. O co dokładnie chodzi?

Początek roku szkolnego 2022/2023 - kiedy jest? Kiedy wracamy do szkoły?

Będziesz płacić abonament za klimę w samochodzie! | ESKA XD - Prosto z salonu #54

Nauka zdalna 2022 - brak energii

Nauka zdalna w szkołach w 2022 i 2023 roku może powrócić, a sam temat pojawił się ze wzgledu na nowe przepisy, które będą obowiązywać od września. Rzeczpospolita poinformowała, że dyrektor może zamknąc placówkę publiczną, gdy będzie za zimno. Serwis rp.pl cytuje Marka Pleśniara z Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Kadry Kierowniczej Oświaty:

Rząd niewątpliwie szykuje się na kryzys energetyczny. Gminy z pewnością nie będą oszczędzać na ogrzewaniu szkół, chyba że energii po prostu zacznie brakować. Nauka online w takiej sytuacji to rozsądne rozwiązanie, bo odbiorcom indywidualnym ogrzewanie zostanie wyłączone w ostatniej kolejności. 

Jednocześnie warto przypomnieć, iż przepisy dające możliwość na zamykanie szkół z powodów mrozów w klasach obowiązują od lat. Zgodnie z rozporządzeniem MENiS z 31 grudnia 2002 roku, w pomieszczeniach, w których odbywają się zajęcia i w hali sportowej temperatura powinna wynosić co najmniej 18 stopni Celsjusza. Dyrektorzy mogli również zamknąć szkołę, gdy na zewnątrz było -15 stopni Celsjusza.

Jaka pogoda w SIERPNIU 2022? Piekielny upał i obfite opady potwierdzone! [PROGNOZA]

Rzecznik Prasowy Ministra Edukacji i Nauki. Adrianna Całus tłumaczy na łamach Rzeczpospolitej, że minister ułatwił organizowanie nauki w trybie zdalnym podczas zawieszenia zajęć, co było niemożliwe. Marek Wójcik ze Związku Miast Polskich zapewnił, iż gminy nie będą zamykać szkół ze względu na szukanie oszczędności. Zimne mury szkoły i tak trzeba ogrzać. Warto dodać, że nad Europą pojawiło się widmo kolejnej, trudnej sytuacji epidemicznej. Aktualnie trzeba zachować czujność, by jesienią nie trzeba było zamykać z tego powodu szkół.

Nauka zdalna od WRZEŚNIA 2022? Minister TYMI słowami nie zostawił wątpliwości!

Sonda
Nauka zdalna zimą 2022/2023 - czy jesteś za tym, by była?