Na co zostaną przeznaczone pieniądze z UE? Debata o południowo-zachodniej części Wielkopolski

2018-07-04 18:21
Na co zostaną przeznaczone pieniądze z UE? Debata o południowo-zachodniej części Wielkopolski
Autor: Fot. ESKA Debata

Obecna perspektywa budżetowa Unii Europejskiej jest w pełnej realizacji, ale Wielkopolska już przygotowuje się do nowej, po 2020 roku i opracowuje strategię rozwoju dla całego województwa.

Nowa strategia, na co będą wydawane środki unijne z nowej perspektywy. Dokument jest w trakcie wstępnych analiz, mówił na spotkaniu subregionalnym w Lesznie Marek Woźniak marszałek województwa wielkopolskiego. 

- To będzie dokument, który będzie fundamentem opisu jak będziemy wydawać pieniądze z Unii Europejskiej, z nowego budżetu. Będzie zawierał nowe wizje, nowe propozycje - tłumaczył Woźniak. Właśnie o barierach i potencjałach południowo - zachodniej części wielkopolski dyskutowano w Lesznie. 

- Mamy dobrą infrastrukturę komunalną ale ona się zużywa. Chcemy przyciągnąć inwestorów zewnętrznych a jednocześnie ci inwestorzy zewnętrzni poszukują wysoko wykwalifikowaną kadrę - mówiła Iwona Porkowska, departament polityki regionalnej. Brak wykwalifikowanej siły roboczej to jedna z naszych największych bolączek, tłumaczyła podczas forum Zofia Szalczyk. - Czy są chętne prace w zakładach fryzjerskich, kosmetycznych? Niewiele jest praktykantów - wyjaśniła kobieta. Ważne by w nowej strategii większy nacisk położyć na rozwiązanie problemów komunikacyjnych. - Mamy z tym problem. Ludzie młodzi, którzy nie posiadają  jeszcze prawa jazdy i osoby starsze - mówił Grzegorz Kubik burmistrz Rawicza.

Debata w Lesznie zakończyła cykl spotkań diagnostycznych w ramach Wielkopolskiego Regionalnego Forum Terytorialnego. Ale dyskusja o przyszłości i rozwoju Wielkopolski trwa - wypełnij ankietę dostępną na stronie wrot.umww.pl i podziel się swoja opinią w sprawie Strategii Rozwoju Województwa Wielkopolskiego po 2020 roku.Zmieniamy Wielkopolskę - czyli o funduszach europejskich dla Leszna i okolic. Jak unijne pieniądze zmieniają Okręg Leszczyński - o tym w kolejnych wydaniach audycji. Audycja współfinansowana ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego Unii Europejskiej

Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze