Matura ustna 2022 ODWOŁANA. Uczniowie zadowoleni z matury bez ustnych

Matura ustna 2022 ODWOŁANA. Uczniowie zadowoleni z matury bez ustnych
Autor: Tomasz Jastrzebowski/REPORTER / EAST NEWS Matura ustna 2022 ODWOŁANA. Uczniowie zadowoleni z matury bez ustnych

Matura ustna 2022 odwołana, więc uczniowie mogą skupić się jedynie na części pisemnej. Zdecydowanie taka decyzja spotkała się z pozytywnymi reakcjami uczniów w mediach społecznościowych. Dlaczego odbędą się matury bez ustnych? Poznajcie szczegóły już teraz.

Spis treści

  1. Matura ustna 2022 odwołana - dlaczego?
  2. Matura ustna 2022 odwołana - reakcje

Matura ustna 2022 odwołana, co zostało potwierdzone przez ministerstwo. Ogłoszono to podczas specjalnie zorganizowanej konferencji prasowej, w czasie której ogłoszono również nowe obostrzenia od 26.04.2021. Niewątpliwie fakt, że matura 2022 ustna jest odwołana zaskoczył uczniów, którzy nie kryli jednocześnie swojej radości w mediach społecznościowych. W końcu jeszcze w grudniu minister edukacji i nauki zapewniał, że odwołanie tegorocznego egzaminu dojrzałości w części ustnej jest jednorazowe. Pojawiły się również zdania sprzeciwu, że matura ustna 2022 powinna odbyć się zgodnie z planem. Uczniowie wciąż zastanawiają się i zadają pytanie, kiedy wracamy do szkoły 2021. Nie mają pewności także, czy powrót do szkół 10 maja 2021 będzie możliwy, a co więcej nikt nie wie, jak będzie wyglądać sytuacja epidemiczna od września, czyli od nadchodzącego roku szkolnego. Ministerstwo już teraz woli zabezpieczyć się na wypadek utrzymania dużej liczby zachorowań.

Dariusz Kulma, nauczyciel matematyki: Matury w tym terminie to błąd [Super Raport]

Matura ustna 2022 odwołana - dlaczego?

Matura ustna 2022 odwołana, to już nieodwracalna decyzja. Nawet jeśli będą odpowiednie warunki, by przeprowadzić ustną część egzaminu dojrzałości, to już na pewno ministerstwo nie wycofa się z tej decyzji. Matura ustna 2022 odwołana jest z dwóch powodów. Ten pierwszy, czyli najważniejszy, to obecnie trwająca trudna sytuacja epidemiczna. Uczniowie obecnych klas drugich liceum i trzecich technikum od 26 października 2020 uczęszczają na lekcje zdalne. W ostatnich sześciu miesiącach nie mieli możliwości na indywidualne konsultacje z nauczycielami, a nauka na odległość nie jest aż tak efektywna. Matura ustna 2022 odwołana również z powodu trudności w przewidywania, tego co wydarzy się w przyszłych miesiącach. Nie wiadomo, czy uczniowie od września będą kontynuować naukę zdalną. Do egzaminów w części ustnej będą mogli przystąpić zdający, którzy potrzebują wyniku w rekrutacji na studia wyższe za granicą.

Oprócz tego, że odbędzie się matura bez ustnych 2022, to ministerstwo opublikowało szereg cennych informacji, jeśli chodzi o egzamin dojrzałości:

  • Matura 2022 odbędzie się na podstawie wymagań egzaminacyjnych z grudnia 2020 roku;
  • Egzaminy obowiązkowe - tylko część pisemna na poziomie podstawowym;
  • Obowiązek przystąpienia do jednego egzaminu na poziomie rozszerzonym;

Matura ustna 2022 odwołana - reakcje

Matura ustna 2022 odwołana ucieszyła uczniów, co widać po postach w mediach społecznościowych. Radość została wyrażona na Twitterze, ale również na TikToku, gdzie pojawiło się mnóstwo zabawnych filmików. Oto najlepsze reakcje na fakt, że nie będzie matury ustnej 2022:

Najnowsze