Powrót do szkół 10 MAJA 2021 ucieszy uczniów. Jasna deklaracja ministerstwa

2021-04-28 8:55 Rafał Wróblewski PAP
Powrót do szkół 10 MAJA 2021 ucieszy uczniów. Jasna deklaracja ministerstwa
Autor: Adam STASKIEWICZ/East News Powrót do szkół 10 MAJA 2021 ucieszy uczniów. Jasna deklaracja ministerstwa

Powrót do szkół 10 maja 2021 to spełnienie marzeń tysięcy polskich uczniów, którzy od października biorą udział w lekcjach na odległość. Oficjalna decyzja jeszcze nie zapadła, ale pojawiła się jasna deklaracja ministerstwa. Uwarunkowana ona jest oczywiście aktualną sytuacją, jeśli chodzi o liczbę zachorowań.

Spis treści

  1. Powrót do szkół 10 maja 2021 - klasy
  2. Matura 2021 przełożona? [DATA, TERMIN]

Powrót do szkół 10 maja 2021 ucieszy uczniów, którzy mają przed sobą maraton, jeśli chodzi o poprawienie ocen. 10.05.2021 data powrotu do szkół ucieszy również osoby mające zaległości, jeśli chodzi o poszczególne tematy w podstawie programowej. Przemysław Czarnek zadeklarował, że jeśli tendencja spadkowa liczby zakażeń utrzyma się, to kolejne grupy uczniów będą co tydzień wracać do szkoły. Od 26 kwietnia 2021 mają wrócić klasy I-III, od 3 maja 2021 IV-VII, a od 10 maja szkoły ponadpodstawowe. Zapowiedział minister edukacji i nauki w rozmowie z Gazetą Polską. Nic dziwnego, ponieważ kiedy wracamy do szkół 2021, to jedno z najczęściej zadawanych pytań przez uczniów. 

Carla Fernandes śpiewa na balkonie po polsku! Wyjątkowa wersja utworu OK [TYLKO U NAS]

Powrót do szkół 10 maja 2021 - klasy

Szef MEiN pytany był w wywiadzie dla Gazety Polskiej o powrót dzieci do przedszkoli i o to, kiedy uczniowie będą mogli wrócić do szkół. Przemysław Czarnek wytłumaczył - Otworzyliśmy przedszkola także dlatego, że to decyzja ważna dla gospodarki. Zamknięte przedszkola hamują ją, gdy rodzice muszą zostać z dziećmi w domu, a państwo wypłaca im zasiłki. Jeden ze scenariuszy konsultowanych z panem premierem i ministrem zdrowia jest taki, że jeśli tendencja spadkowa się utrzyma, to kolejne grupy uczniów będą co tydzień wracać do szkoły. Za tydzień klasy I-III, za dwa tygodnie, jeśli wszystko pójdzie dobrze, klasy IV-VII, a od 10 maja szkoły ponadpodstawowe. Jak będzie w rzeczywistości? To zależy od sytuacji epidemicznej - odpowiedział Czarnek.

Matura 2021 przełożona? [DATA, TERMIN]

Odniósł się też do pytania, czy termin rozpoczęcia matur 4 maja jest sztywny i nie wchodzi w grę jego zmiana: - Tak, to akurat sztywny termin i na 4 maja maturzyści powinni się przygotowywać. Nie ma żadnych przesłanek, żeby ten termin zmieniać - wskazał Czarnek. 

Matura 2021: ZMIANY i WYMAGANIA. Jak będzie wyglądać matura? [5 RÓŻNIC]

Nauka zdalna w szkołach została przedłużona do 25 kwietnia. Uczniowie klas I-III szkół podstawowych, którzy w styczniu wrócili do nauki stacjonarnej w szkołach, od 22 marca znów uczą się zdalnie. Uczniowie z klas IV-VIII szkół podstawowych i szkół ponadpodstawowych uczą się zdalnie od 26 października ub.r.

Najnowsze