Kiedy wracamy do szkoły 2021? Data powrotu do szkół spełnieniem marzeń

Kiedy wracamy do szkoły 2021? Data powrotu do szkół spełnieniem marzeń
Autor: Karol Porwich/East News Kiedy wracamy do szkoły 2021? Data powrotu do szkół spełnieniem marzeń

Kiedy wracamy do szkoły 2021? Uczniowie mają nadzieję, że powrót do szkół nastąpi w obecnym roku szkolnym. Liczą, że uda się wrócić do ławek jeszcze przed wakacjami. Ewentualny powrót do szkół w maju pozwoli na poprawienie ocen i nadrobienie części zaległości. Jak wygląda aktualnie sytuacja, jeśli chodzi o otwarcie placówek? Poznajcie szczegóły już teraz.

Kiedy wracamy do szkoły 2021? Niewątpliwie data powrotu do szkół 2021 jest spełnieniem marzeń tysięcy uczniów. Z niecierpliwością wyczekiwali jej również rodzice. Jeśli zastanawiacie się, kiedy powrót do szkół 2021 będzie możliwy, to dobrze trafiliście. Garść szczegółów odnośnie tego, jak będzie wyglądać powrót do szkół w kwietniu i maju 2021 podrzucamy w tym miejscu. Uczniowie od kilkunastu tygodni wyczekują momentu aż pojawią się w szkolnych ławkach. Praktycznie od początku roku szkolnego, a dokładniej od października ubiegłego roku, uczęszczają na lekcje online. Jeśli już pojawią się na korytarzu szkolnym będą musieli zadbać o bezpieczeństwo sanitarne. Ministerstwo Edukacji i Nauki, w porozumieniu z Głównym Inspektorem Sanitarnym, przygotowało wytyczne powrotu do szkoły

Matura 2021: Próbny egzamin z matematyki. Jak poszło maturzystom w Bydgoszczy?

Kiedy wracamy do szkoły 2021? DATA, TERMIN

Kiedy wracamy do szkoły 2021? Zdecydowanie to jedno z pytań, które najczęściej wybrzmiewało z ust uczniów. Wiele osób ma już dość nauki na odległość, zdalnych lekcji i sprawdzianów przed obiektywem laptopowej kamerki. Wśród osób uczęszczających na lekcje online nie brakuje tych, którzy od marca 2020 uczą się online. To zdecydowanie źle wpływa na ich edukację. MEiN poinformowało, że zorganizuje dodatkowe zajęcia dla uczniów, którzy mają największe zaległości. Pierwsi uczniowie, w niektórych województwach, powinni wrócić 26 kwietnia 2021. Kolejni jeszcze w pierwszej połowie maja.

Kiedy wracamy do szkoły 2021? KLASY, KOLEJNOŚĆ

Data powrotu do szkół 2021, w wyniku trudnej i dynamicznej sytuacji epidemicznej, co jakiś czas się zmienia. Ministerstwo od jakiegoś czasu preferuje przedłużanie obostrzeń o 14 dni. Uczniowie, ale również rodzice mieli nadzieję, że uda im się wrócić w listopadzie. Później pojawiły się pogłoski, że wszyscy wrócą w styczniu. Wrócili jednak tylko uczniowie klas 1-3, którzy są najmniej podatni na zachorowanie i mają większą odporność. Kolejne nadzieje na otwarcie szkół pojawiły się w marcu. Niestety, wtedy pojawiła się trzecia fala, więc nawet uczniowie najniższych klas szkół podstawowych wrócili do nauczania na odległość. Uczniowie nie wrócili do szkół po świętach wielkanocnych, ale wrócą w ostatnim tygodniu kwietnia. Przynajmniej tak wynika z ostatnich informacji. Co więcej, możliwe, że nastąpi powrót do szkół 2021 w maju dla wszystkich klas. Oto niepotwierdzona kolejność powrotu do szkół:

  • Powrót do szkół 2021 - 26 kwietnia: uczniowie klas 1-3 (w zależności od województw);
  • Powrót do szkół 2021 - 4 maja: maturzyści napiszą egzamin dojrzałości;
  • Powrót do szkół 2021 od 4 maja - nauka stacjonarna dla klas 1-3 szkół podstawowych
  • Powrót do szkół 2021 od 15 maja - tryb hybrydowy dla klas 4-8 szkół podstawowych i uczniów szkół ponadpodstawowych
  • Powrót do szkół 2021 od 29 maja - powrót wszystkich uczniów do nauki stacjonarnej
Najnowsze