Matura próbna Operon 2021 - kiedy WYNIKI? Czy nauczyciel może postawić ocenę z próbnych egzaminów?

2021-11-25 10:53
matura
Autor: Robert Stachnik/REPORTER/EastNews

Uczniowie ostatnich klas szkół średnich musieli zmierzyć się z maturą próbną, która została przygotowana przez wydawnictwo Operon. Kiedy należy spodziewać się wyników? Czy nauczyciel może postawić ocenę z próbnych egzaminów, które odbyły się w listopadzie? Sprawdźcie szczegóły.

Matura próbna Operon 2021 - kiedy WYNIKI? Czy nauczyciel może postawić ocenę z próbnych egzaminów? To ciekawi coraz więcej uczniów ostatnich klas szkół średnich, jak i technikum. Matura próbna choć jest nieobowiązkowa, to pozwala uczniom zapoznać się z formułą egzaminu dojrzałości. To też idealna okazja do sprawdzenia zdobytej wiedzy na przestrzeni ostatnich lat, ale także uodpornienie się na stres. Od poniedziałku 22 listopada młodzież zasiadła w szkolnych ławkach by napisać próbne egzaminy dojrzałości. Na początku jak zawsze czekały na nich przedmioty obowiązkowe, takie jak: język polski, matematyka i język obcy nowożytny na poziomie podstawowym. Oprócz tego większość podjęła się również napisania dodatkowych przedmiotów, do których podejdą również w głównym terminie, czyli w maju 2022 roku. W przypadku matury oficjalnej zdobyte punkty pomagają w rekrutacji na studia, jednak wiele osób zastanawia się, jak wygląda sytuacją z maturą próbną. Czy nauczyciel może ją ocenić? Kiedy będą wyniki?

Teledyski kręcone w szkole! Pamiętasz je wszystkie?

Matura próbna Operon 2021 - kiedy WYNIKI?

Kiedy będą wyniki próbnych matur z Operonem? Egzaminy te sprawdzane są przez nauczycieli danej placówki, w której odbywała się matura. To oni oceniają arkusze swoich uczniów, a następnie omawiają zadania na lekcjach, by na terminie głównym nikt nie miał żadnych wątpliwości.

ZOBACZ TAKŻE: Matura próbna Operon 2021 - język angielski. Poziom egzaminu zaskoczył uczniów!

Matura próbna Operon 2021 - czy nauczyciel może postawić ocenę z próbnych egzaminów?

W ostatnim czasie, wielu uczniów zastanawia się czy nauczyciel może postawić oceny z próbnych matur. Okazuje się, że w opinii Ministerstwa Edukacji Narodowej a także z art. 44b ust. 3 pkt. 1 i 2 ustawy z dnia 7 września 1991 o systemie oświaty wynika, że próbne egzaminy mają wyłącznie cel diagnostyczny, więc nie są formą sprawdzania postępów realizacji podstawy programowej i nie powinny mieć żadnego wpływu na ocenę ani semestralną, ani końcową.

Sonda
Którego przedmiotu obawiasz się na maturze 2022 najbardziej?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze