matura

i

Autor: Robert Stachnik/REPORTER/EastNews

Matura próbna Operon 2021 - kiedy WYNIKI? Czy nauczyciel może postawić ocenę z próbnych egzaminów?

2021-11-25 10:53

Uczniowie ostatnich klas szkół średnich musieli zmierzyć się z maturą próbną, która została przygotowana przez wydawnictwo Operon. Kiedy należy spodziewać się wyników? Czy nauczyciel może postawić ocenę z próbnych egzaminów, które odbyły się w listopadzie? Sprawdźcie szczegóły.

Matura próbna Operon 2021 - kiedy WYNIKI? Czy nauczyciel może postawić ocenę z próbnych egzaminów? To ciekawi coraz więcej uczniów ostatnich klas szkół średnich, jak i technikum. Matura próbna choć jest nieobowiązkowa, to pozwala uczniom zapoznać się z formułą egzaminu dojrzałości. To też idealna okazja do sprawdzenia zdobytej wiedzy na przestrzeni ostatnich lat, ale także uodpornienie się na stres. Od poniedziałku 22 listopada młodzież zasiadła w szkolnych ławkach by napisać próbne egzaminy dojrzałości. Na początku jak zawsze czekały na nich przedmioty obowiązkowe, takie jak: język polski, matematyka i język obcy nowożytny na poziomie podstawowym. Oprócz tego większość podjęła się również napisania dodatkowych przedmiotów, do których podejdą również w głównym terminie, czyli w maju 2022 roku. W przypadku matury oficjalnej zdobyte punkty pomagają w rekrutacji na studia, jednak wiele osób zastanawia się, jak wygląda sytuacją z maturą próbną. Czy nauczyciel może ją ocenić? Kiedy będą wyniki?

Teledyski kręcone w szkole! Pamiętasz je wszystkie?

Matura próbna Operon 2021 - kiedy WYNIKI?

Kiedy będą wyniki próbnych matur z Operonem? Egzaminy te sprawdzane są przez nauczycieli danej placówki, w której odbywała się matura. To oni oceniają arkusze swoich uczniów, a następnie omawiają zadania na lekcjach, by na terminie głównym nikt nie miał żadnych wątpliwości.

ZOBACZ TAKŻE: Matura próbna Operon 2021 - język angielski. Poziom egzaminu zaskoczył uczniów!

Matura próbna Operon 2021 - czy nauczyciel może postawić ocenę z próbnych egzaminów?

W ostatnim czasie, wielu uczniów zastanawia się czy nauczyciel może postawić oceny z próbnych matur. Okazuje się, że w opinii Ministerstwa Edukacji Narodowej a także z art. 44b ust. 3 pkt. 1 i 2 ustawy z dnia 7 września 1991 o systemie oświaty wynika, że próbne egzaminy mają wyłącznie cel diagnostyczny, więc nie są formą sprawdzania postępów realizacji podstawy programowej i nie powinny mieć żadnego wpływu na ocenę ani semestralną, ani końcową.

Sonda
Którego przedmiotu obawiasz się na maturze 2022 najbardziej?