Matura matematyka 2022 - WYNIKI. Kiedy będą dostępne? [DATA]

2022-04-27 13:35
Matura
Autor: Canva

Egzamin maturalny z matematyki to coś, na myśl o czym wielu uczniów odczuwa przyspieszone bicie serca. Zdaniem setek tysięcy maturzystów to właśnie arkusz z tego przedmiotu jest najtrudniejszym do rozwiązania. Stres nie ustaje po wyjściu z sali, a utrzymuje się aż do poznania wyników z matur. Kiedy wyniki matury z matematyki 2022?

Matura z matematyki - kiedy wyniki egzaminu maturalnego z królowej nauk? Odpowiedzi na to pytanie z pewnością będą poszukiwać wszyscy tegoroczni maturzyści, którzy już 4 maja rozpoczną najważniejszą w całej swojej edukacji sesję egzaminacyjną. Gdyby zapytać absolwentów szkół ponadpodstawowych, przed którym z egzaminów maturalnych najbardziej drżą, z pewnością wielu z nich postawiłoby właśnie na matematykę. Uznawana za królową nauk matematyka regularnie budzi największą grozę wśród zdających. Co roku, według danych publikowanych przez Centralną Komisję Egzaminacyjną, to właśnie ta część matury wypada najsłabiej. Aby zdać, maturzysta musi otrzymać minimum 30% z całego egzaminu. Oceniane są zarówno zadania zamknięte, jak i otwarte. Tych drugich będzie w tym roku mniej. Zakres materiału na maturę z matematyki 2022 jest już dostępny i powinien ucieszyć zdających. Sprawdźcie już teraz, kiedy można spodziewać się wyników matury z matematyki 2022.

Zobacz także: Matura 2022 - przecieki z matematyki i polskiego. Arkusze CKE w sieci mogą zmylić!

Sonda
Czy zdajesz w tym roku maturę?

Matura 2022 matematyka - kiedy wyniki?

Kiedy wyniki matury z matematyki? To hasło na pewno będzie jednym z najczęściej wpisywanych w wyszukiwarkę Google 5 maja, czyli w dniu, kiedy maturzyści zasiądą do rozwiązywania arkusza CKE właśnie z tego przedmiotu. Na oficjalne wyniki matur z matematyki zdający będą musieli zaczekać dwa miesiące. Zdobytą liczbę punktów będzie można sprawdzić 5 lipca, logując się na stronie OKE. Jeśli chodzi o arkusze i klucz odpowiedzi, to te pojawią się niedługo po zakończeniu egzaminu. Będzie można wtedy określić, czy zdało się maturę.

8 sposobów na ŚCIĄGANIE | ESKA XD - Matura 2022 #47
Nasi Partnerzy polecają
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze