Matura

i

Autor: pixabay.com

Matura 2022 - WYNIKI: kiedy, gdzie, jak i o której godzinie sprawdzić?

2022-07-03 12:04

Egzaminy maturalne to bardzo ważny, a zarazem stresujący czas dla wszystkich absolwentów szkół ponadpodstawowych. Wyniki z matur mają znaczenie w przypadku rekrutacji na studia. Sprawdźcie, kiedy, gdzie, jak i o której godzinie będzie je można sprawdzić online.

Matura 2022 - wyniki z poszczególnych egzaminów będą mocno interesować wszystkich absolwentów szkół ponadpodstawowych, którzy w maju tego roku zmierzą się z przygotowanymi przez Centralną Komisję Egzaminacyjną arkuszami. Dla setek tysięcy uczniów matura to największy stres w życiu. Od powodzenia na egzaminie zależy, czy abiturienci dostaną się na wymarzone uczelnie wyższe. Na kilka tygodni przed maturą 2022 w sieci pojawiają się informacje o przeciekach z matematyki i języka polskiego, jednak do tego typu rewelacji trzeba podchodzić z dystansem. Arkusze CKE są pilnie strzeżone, a zawarte w nich zadania będą dostępne dopiero w dniu, kiedy maturzyści z całej Polski zasiądą na sali i zaczną je rozwiązywać. Po oddaniu arkusza rozpoczyna się niemniej stresujący czas, a mianowicie oczekiwanie wyników matur. Warto już teraz sprawdzić, kiedy wyniki matur 2022 będą dostępne do sprawdzenia online.

Sonda
Przystępujesz do matury w 2022 roku?

Wyniki matur 2022 - kiedy i gdzie sprawdzić?

Aby pomyślnie zdać maturę, należy uzyskać minimum 30% z języka polskiego, matematyki oraz języka nowożytnego na poziomie podstawowym. Im większa liczba punktów, tym większe szanse na pomyślne przejście rekrutacji na studia. Tegoroczni maturzyści zastanawiają się, kiedy pojawią się wyniki z matury 2022. Oficjalnie wiadomo już, że wyniki matur 2022 zostaną ogłoszone 5 lipca 2022, tak jak w roku ubiegłym. Tradycyjnie będzie je można sprawdzić na stronie OKE, używając otrzymanego w szkole loginu i hasła. Uczniowie, którzy zdawali maturę w terminie poprawkowym, poznają wyniki 9 września 2022 roku.

ESKA XD #047 | FAME MMA 14, EUROWIZJA, MATURA, LEWITUJĄCE SAMOCHODY