matura

i

Autor: pexels/Andy Barbour

Matura 2023 - deklaracje maturalne. Gdzie, jak i do kiedy złożyć?

2022-09-29 11:24

To już ostatni dzwonek, by złożyć deklaracje maturalne. Wszyscy uczniowie, którzy będą w maju zdawać maturę powinni złożyć taki dokument np. u dyrektora swojej szkoły. Deklaracja maturalna potwierdza, jaki przedmiot, w formie rozszerzonej, dany uczeń będzie zdawać na maturze. Ci, którzy jeszcze nie złożyli dokumentu muszą się pospieszyć!

Do kiedy złożyć deklaracje maturalne? Czy deklaracje maturalne we wrześniu 2022 są obowiązkowe? Nic dziwnego, że uczniowie mają wiele pytań. Egzamin dojrzałości 2023 wiąże się z wieloma zmianami, więc przyszli maturzyści chcą mieć pewność, że nie przeoczą żadnego z ważnych terminów. Deklaracja maturalna 2023 jest dokumentem, który muszą złożyć wszystkie osoby przystępujące do egzaminu dojrzałości w roku szkolnym 2022/23. Co jeśli uczeń nie złoży deklaracji maturalnej? Ci, którzy nie złożą takiego dokumentu na czas, nie mogą w danym roku przystąpić do matury. Warto więc zadbać o to, by wybrać przedmiot, który dany uczeń chce zdawać na maturze w formie rozszerzonej i złożyć deklarację w odpowiednim miejscu.

CKE matura matematyka 2023 - zadania zdołowały uczniów. Próbna matura 2023 potwierdziła ich obawy!

FRANIO I BANDURA, INTELIGENTNA LASKA, FURY KRÓLOWEJ, AVICII I CHADA | ESKA XD #058

Wstępna deklaracja maturalna - do kiedy?

Do kiedy złożyć deklaracje maturalne? Dla wszystkich przyszłych maturzystów mamy dobrą wiadomość. Obowiązują Was dwa terminy, ponieważ najpierw składa się wstępne deklaracje, a następnie ostateczne. Uczniowie, którzy zamierzają przystąpić do egzaminu maturalnego muszą obowiązkowo złożyć wstępną deklarację maturalną do dnia 30 września 2022. Przyszli maturzyści mogą to zrobić w wersji papierowej, w szkole lub poprzez wypełnienie dokumentu online.

Matura próbna angielski 2023 WYCIEKŁA? Przecieki matury CKE dostępne w internecie?

Deklaracje maturalne - do kiedy?

Wstępną deklarację maturalną można zmienić do 7 lutego 2023 roku. Po upływie tego terminu, złożona na początku roku szkolnego deklaracja wstępna, staje się ostateczną. I to właśnie do tego dnia trzeba złożyć ostateczną deklarację o przystąpieniu do matury.