Matura 2022. Co grozi ZA ŚCIĄGANIE na maturze? Przepisy mówią jasno!

i

Autor: pexels.com Matura 2022. Co grozi ZA ŚCIĄGANIE na maturze? Przepisy mówią jasno!

Matura 2022 z angielskiego wyciekła przed egzaminem? "Przeciek był prawdziwy"

2022-05-07 10:36

Matura 2022 to najważniejszy egzamin w życiu dla uczniów, którzy w tym roku kończą szkoły średnie. To zawsze bardzo dobrze zorganizowane wydarzenie. Nic nie może wycieknąć, aby wszyscy mieli równe szanse. Wiele wskazuje jednak na to, że jedno zadanie z języka angielskiego pojawiło się w internecie przed rozpoczęciem testu.

Matura 2022 wyciekła? To pytanie zadają sobie internauci, odkąd na Twitterze pojawiły się potencjalne przecieki z egzaminu z języka angielskiego na poziomie podstawowym. Matura to najważniejszy egzaminów w polskich systemie szkolnictwa. Przygotowania trwają latami, a nauczyciele i uczniowie poświęcają wiele czasu, aby osiągnąć jak najlepsze wyniki. Nad przeprowadzeniem egzaminów maturalnych czuwa Centralna Komisja Egzaminacyjna, znana jako CKE. Obowiązuje protokół, według którego arkusze są dostarczane do placówek i rozdawane maturzystom. Wszystko jest tak zaplanowane, aby nic nie wyciekło. W tym roku mogło się to jednak nie udać. O co chodzi z przeciekami z angielskiego?

ZOBACZ TAKŻE: Arkusz maturalny angielski 2022 - odpowiedzi, arkusze CKE, ZADANIA, PDF DO POBRANIA

ESKA XD #048 | AMSR, SEKRETY PRZYSIĘGI, IGA ŚWIĄTEK, TANIE WAKACJE

Matura 2022 z angielskiego wyciekła?

Na Twitterze pojawiły się informacje o przecieku z egzaminu z języka angielskiego. O godzinie 8:30, czyli pół godziny przed oficjalnym rozpoczęciem testu, pojawiło się zdjęcie zadania, w którym trzeba było napisać blog. Z komentarzy innych użytkowników wynika, że takie polecenie faktycznie pojawiło się na maturze. Tweety zamieszczamy niżej.

Matura 2022 - wyciek z angielskiego

i

Autor: Twitter (screen) Możliwy wyciek z matury 2022.

Matura 2022 - daty, harmonogram

Jak co roku, egzaminy maturalne startują po majówce. Matura 2022 odbywa się w dniach 4 maja – 23 maja. Pierwszego dnia maturzyści napisali egzamin z języka polskiego, drugiego dnia z matematyki, a trzeciego z języka obcego. Egzaminy ustne oraz z przedmiotów dodatkowych odbywają się w późniejszych terminach.