Matura 2022: WYNIKI – to zadanie sprawiło największą trudność! Nie uwierzycie

2022-07-05 10:29
Matura
Autor: Piotr Hukalo/East News

Wyniki z matury 2022 zaskoczyły uczniów. Najwięcej trudności pojawiło się, jak zawsze, na egzaminie z matematyki. Królowa nauk ponownie pokazała, że nie ma sobie równych. Z którym zadaniem tegoroczni maturzyści mieli największy kłopot?

Matura 2022 - wyniki są już znane. Tegoroczne egzaminy rozpoczęły się 4 maja maturą z języka polskiego, gdzie uczniowie musieli zmierzyć się nie tylko z zadaniami zamkniętymi, ale również wypracowaniem. Pierwszy temat dotyczył "Pana Tadeusza" i tradycji, a w drugim maturzyści musieli napisać o relacji z drugim człowiekiem jako źródle szczęścia, odwołując się do "Nocy i dni" Marii Dąbrowskiej. Trzecim tematem była interpretacja wiersza. Absolwenci musieli zmierzyć się jeszcze z maturą z języka obcego. Egzamin z tego przedmiotu okazał się najprostszym ze wszystkich. Największą trudność sprawiła uczniom matematyka, a dokładnie jedno z ostatnich zadań.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Kiedy jest matura poprawkowa 2022? Data, termin i godzina poprawki

8 sposobów na ŚCIĄGANIE | ESKA XD - Matura 2022 #47

Matura 2022 - najtrudniejsze zadanie na maturze

Egzamin z matematyki również w tym roku okazał się jednym z najtrudniejszych. Arkusz obejmował 28 zadań zamkniętych oraz 7 otwartych. Maksymalna liczba punktów do uzyskania na teście wynosiła 45. Najwięcej można było zdobyć za rozwiązanie funkcji kwadratowej. To właśnie ona sprawiła największa trudność maturzystom. Treść zadania brzmiała następująco:

Wykres funkcji kwadratowej f określonej wzorem f(x) = ax2 + bx + c ma z prostą o równaniu y=6 dokładnie jeden punkt wspólny. Punk A=(-5,0) i B=(3,0) należą do wykresu funkcji f. Oblicz wartości współczynników a, b oraz c.

Sonda
Jak Wam poszła matura z matematyki?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze