Kiedy jest matura poprawkowa 2022? Data, termin i godzina poprawki

2022-07-04 11:07
Matura 2022
Autor: KAROLINA MISZTAL/REPORTER

Matura 2022 - poprawka. Kiedy i gdzie poprawić tegoroczny egzamin maturalny? Wszyscy uczniowie, którzy dostali mniej niż 30% punktów z jednego lub kilku przedmiotów, mogą przystąpić do ponownego napisania testu. Sprawdźcie, kto i kiedy będzie mógł jeszcze raz zmierzyć się z egzaminem dojrzałości. Oto wszystkie najważniejsze informacje.

Matura 2022 wzbudziła wiele emocji. Niektórzy uczniowie twierdzą, że była niezwykle trudnym egzaminem, kiedy reszta uważała test za czystą formalność. Absolwenci szkół obowiązkowo musieli przystąpić do testów w części pisemnej (język polski, język obcy nowożytny, matematyka) oraz do testów w formie ustnej i jednego na poziomie rozszerzonym. Komisja w tym roku opublikuje wyniki 5 lipca 2022. Uczniowie, których prace zostały ocenione na mniej niż 30%, dostaną możliwość ponownego napisania matury. Punkty na maturze mają wpływ na dostanie się do wymarzonej uczelni, więc osoby, którym nie spodobał się wynik, będą mogły również podejść do egzaminów poprawkowych. Podpowiadamy, gdzie i kiedy odbędą się poprawki oraz do kiedy trzeba złożyć wniosek.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Matura 2022 - odwołanie od wyniku. Gdzie złożyć podanie? Do kiedy?

8 sposobów na ŚCIĄGANIE | ESKA XD - Matura 2022 #47

Matura 2022 - kiedy poprawka? DATA i GODZINA

Niezdaną maturę będzie można poprawić we wtorek 23 sierpnia 2022 roku o godz. 9:00. Jednak mogą do niej przystąpić absolwenci, którzy nie zdali egzaminu pisemnego tylko z jednego przedmiotu. Osoby, które osiągnęły mniej niż 30% z przynajmniej dwóch testów, będą mogły dopiero podejść do poprawki najwcześniej w maju 2023 r. Uczniowie mają 5 lat (licząc od października 2022) na ponowne napisanie matury.

Sonda
Masz już wakacje?

Jak przystąpić do egzaminu poprawkowego z matury 2022?

Uczniowie, którzy chcą poprawić swój wynik lub napisać jeszcze raz maturę z niezdanego przedmiotu, musza do 12 lipca 2022 r. złożyć pisemny wniosek do przewodniczącego zespołu egzaminacyjnego (najczęściej dyrektor szkoły, w której pisało się egzamin).

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze