Matura 2022 - przecieki z matematyki i polskiego. Arkusze CKE w sieci

i

Autor: LUKASZ SOLSKI/East News

Matura 2022 - przecieki z matematyki i polskiego. Arkusze CKE w sieci mogą zmylić!

2022-05-01 14:13

Przecieki maturalne co roku budzą wielkie zainteresowanie wśród maturzystów, którym mocno zależy na tym, by otrzymać jak najlepsze wyniki z egzaminów. Nic dziwnego, że na każdą informację dotyczącą wcześniejszego wglądu do zadań znajdujących się w arkuszu CKE reagują z takimi emocjami. Lepiej jednak być ostrożnym i nie dać się zwieść oszustom!

Spis treści

  1. Przecieki maturalne 2022 - matematyka, polski

Matura 2022 - przecieki w sieci to temat, który co roku powraca jak bumerang. Z pewnością dla wielu tysięcy uczniów byłoby to spełnieniem marzeń. Nie powinno nikogo dziwić to, że po wpisaniu hasła matura w wyszukiwarkę Google jednym z najwyżej proponowanych wyników są właśnie przecieki z matematyki i języka polskiego. Te dwa przedmioty budzą najwięcej niepokoju wśród wszystkich zdających. W ostatnich latach przecieki maturalne są szczególnie mocno pożądane. Wystarczy wspomnieć o sytuacjach, jakie miały miejsce w 2020 i 2021 roku, kiedy to na terenie poszczególnych województw wzrosła liczba wyszukiwań powiązanych z przygotowanymi przez CKE arkuszami maturalnymi. Jak co roku, na kilka dni przed startem sesji egzaminacyjnej, na forach internetowych można natrafić na rzekome przecieki z matematyki i języka polskiego. Wielu uczniów, którzy są w stanie zrobić wszystko za umożliwiające im pomyślną rekrutację na studia wyniki, bez zastanowienia klikają w proponowane linki i... No właśnie - co? 

Sonda
Czy zdajesz w tym roku maturę?

Przecieki maturalne 2022 - matematyka, polski

Przecieki matury na pewno okazałyby się pomocne dla niejednego ucznia. Oszuści często wykorzystują naiwność zestresowanych maturzystów i ogłaszają w sieci wcześniejszy dostęp do arkuszy. Warto wiedzieć, że gdyby taka sytuacja rzeczywiście miała miejsce, CKE na pewno podjęłoby decyzję o przełożeniu egzaminu. W związku z tym ostrzegamy, by nie klikać w niesprawdzone linki. Arkusze CKE są pilnie strzeżone, a dostęp do nich otrzymacie dopiero 4, 5 i 6 maja.

Allan Krupa Enso o polskich raperach. Nie chce być jak Taco Hemingway!