Rekrutacja na studia 2022 - kiedy się zaczyna i do kiedy trwa? [DATA, ZASADY]

2022-06-02 9:16
Rekrutacja UwB
Autor: pixabay.com

Rekrutacja na studia 2022 to coś, co interesuje wszystkich, którzy planują w tym roku rozpocząć naukę na uczelniach wyższych. Wszyscy starają się zdobyć jak najlepszy wynik na maturze, aby mieć większe szanse na dostanie się na wymarzony kierunek. Kiedy rozpocznie się rekrutacja i ile czasu potrwa?

Studia to dla wielu osób wielkie marzenie. Młodzież przez całe swoje życie uczy się, aby dobrze zdać egzamin maturalny i móc dostać się na wymarzony kierunek. Często wiąże się to z ogromnym stresem, ponieważ dobre studia nie są dla każdego. Aby się dostać, trzeba się bardzo starać. Wynik rekrutacji zależy od liczby zdobytych punktów, a te wyliczane są na podstawie wyników matury. Wiele osób więc zadaje sobie pytanie: kiedy rozpocznie się rekrutacja na studia w tym roku? Niektórzy nie rozumieją tego systemu, ponieważ niektórzy mówią o składaniu dokumentów jeszcze przed egzaminem dojrzałości. O co chodzi? Wyjaśniamy.

ZOBACZ TAKŻE: Ile procent trzeba mieć na studia? Jaki wynik na maturze?

ESKA XD #047 | FAME MMA 14, EUROWIZJA, MATURA, LEWITUJĄCE SAMOCHODY

Rekrutacja na studia 2022 - kiedy?

Oficjalne terminy rekrutacji na studia nie istnieją, ponieważ zależy to od danej uczelni. Zazwyczaj przyjmowanie zgłoszeń zaczyna się wiosną - w marcu lub kwietniu. Wtedy przyjmowane są deklaracje, a po otrzymaniu wyników matur dokumentacja jest uzupełniana. Rekrutacja zazwyczaj kończy się na początku lub w połowie września. Dokładne terminy należy sprawdzić na stronie internetowej lub w dziekanacie wybranej szkoły wyższej.

ZOBACZ TAKŻE: Matura 2022 - jakie lektury były na maturze z polskiego w ostatnich latach?

Sonda
Którą uczelnię zamierzasz wybrać na studia?

Rok akademicki 2022/2023

Kiedy rozpocznie się nowy rok akademicki. Oficjalnie semestr zimowy co roku rozpoczyna się 1 października, jednak nie zawsze inauguracja odbywa się we wszystkich uczelniach tego samego dnia. Inne terminy wyznaczane są także dla studentów uczęszczających na zajęcia w trybie niestacjonarnym.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze