Matura 2022: matematyka zbiera żniwo. Te zadanie zdenerwowało uczniów. "Co to kur** było?"

2022-05-07 10:37
Matura 2022: matematyka zbiera żniwo. Te zadanie zdenerwowało uczniów. Co to kur** było?
Autor: Tomasz Jastrzebowski/REPORTER / EAST NEWS matura 2022 matematyka, zadania, komentarze

Matematyka na maturze 2022 sprawiła, że uczniowie wylali swoją złość w mediach społecznościowych. Oczywiście nie wszyscy, ponieważ wiele osób jest zachwycona niskim poziomem egzaminu dojrzałości z królowej nauk. Co piszą internauci? Z jakimi zadaniami musieli się zmierzyć? Przekonajcie się sprawdzając już teraz.

Spis treści

  1. Matura 2022: matematyka [ZADANIE]
  2. Matura 2022: matematyka [KOMENTARZE]

Matura 2022: matematyka zbiera żniwo i wzbudza mieszane odczucia. Tradycyjnie uczniowie podzielili się na dwie grupy. Jedni to ci, którzy piszą, że matura z matematyki 2022 była bardzo łatwa, a drudzy to ci, którzy są przekonani, że w sierpniu będą musieli przystąpić do poprawki. Niewątpliwie matura z matematyki 5 maja 2022 wywołała większą dyskusję w mediach społecznościowych niż miało to miejsce po egzaminie dojrzałości z języka polskiego. Wyniki matury 2022 dopiero w lipcu, ale już teraz pierwsze komentarze nie napawają optymizmem. Wielu abiturientów po kilkunastu minutach opuściło salę. W związku z tym można się spodziewać, iż sporo osób zgłosi chęć przystąpienia do egzaminu w terminie poprawkowym, o ile oczywiście zda pozostałe przedmioty. Ktoś ze smutkiem napisał, że ma ochotę płakać i naprawdę błaga o te chociaż 31 procent. Są też osoby, które mocniej zaznaczają kłopotliwą sytuację, w jakiej się znaleźli: Wstyd totalny wstyd z mojej strony na tej maturze a jeszcze rozszerzenie mnie czeka.

Matura 2022 MATEMATYKA - kiedy CKE wrzuci odpowiedzi i arkusze? Data zszokuje uczniów!

SPOSOBY NA TANIE WAKACJE W POLSCE [PORADNIK] | ESKA XD - Radio Eska #48

Matura 2022: matematyka [ZADANIE]

Matura z matematyki 2022 wywołała ogromne emocje wśród zdających. Tegoroczni absolwenci szkół średnich pochwalili się swoimi opiniami w mediach społecznościowych typując przy tym najtrudniejsze zadanie. Oczywiście wszyscy mocno wypowiadają się o ostatnim, czyli najwyżej punktowanym zadaniu. Należało obliczyć funkcję kwadratową f(x). Zadanie brzmiało: Wykres funkcji kwadratowej 𝑓 określonej wzorem 𝑓(𝑥)=𝑎𝑥2+𝑏𝑥+𝑐 ma z prostą o równaniu 𝑦=6 dokładnie jeden punkt wspólny. Punkty 𝐴=(−5,0) i 𝐵=(3,0) należą do wykresu funkcji 𝑓. Oblicz wartości współczynników 𝑎, 𝑏 oraz 𝑐.

Matura matematyka 2022 - ODPOWIEDZI, ARKUSZE CKE, ZADANIA, PDF, ROZWIĄZANIA [5 MAJA]

Kolejnym zadaniem, które zirytowało uczniów było to związane z sześcianem. Brzmiało: Dany jest sześcian 𝐴𝐵𝐶𝐷𝐸𝐹𝐺𝐻 o krawędzi długości 𝑎. Punkty 𝐸, 𝐹, 𝐺, 𝐵 są wierzchołkami ostrosłupa 𝐸𝐹𝐺𝐵 (zobacz rysunek). Należało obliczyć pole powierzchni całkowitej ostrosłupa 𝐸𝐹𝐺𝐵 jest równe

Matura 2022: matematyka [KOMENTARZE]

Matura z matematyki 2022 w ostatnich tygodniach stresowała, 5 maja wywołała ogromną dyskusję w mediach społecznościowych. Internauci zaczęli dyskutować i dzielić się swoimi spostrzeżeniami odnośnie arkuszy CKE. Ile powinno wyjść w zadaniu z trójkątem? Jak obliczyć ciąg otwarty? Jakie powinno wyjść prawdopodobieństwo? Oto kilka ich odpowiedzi, a także komentarzy dotyczących zadań na maturze:

Nasi Partnerzy polecają
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze