Matematyka

i

Autor: pixabay Matura 2022 - wyniki egzaminu z matematyki

Wyniki matematyka 2022 - kiedy będą wyniki matury? Data ogłoszenia

2022-05-05 10:28

Jednym z przedmiotów, który najbardziej stresuje uczniów na maturze jest matematyka. Matematuka na maturze 2022 jest przedmiotem obowiązkowym, do którego trzeba przystąpić na poziomie minimum podstawowym. Sprawdź ile punktów trzeba uzyskać, aby zdać matematykę na maturze 2022 oraz kiedy zostaną ogłoszone wyniki maturalne z matematyki.

Egzamin maturalny z matematyki na poziomie podstawowym jest obowiązkowy dla każdego ucznia szkoły ponadpodstawowej, który chce otrzymać świadectwo maturalne i ubiegać się o przyjęcie na uczelnię wyższą. Absolwentom, którzy planują studia na kierunkach ścisłych, poleca się zdawanie matematyki na poziomie rozszerzonym. Matura z matematyki w 2022 roku zaplanowana jest na dwa terminy: 5 maja o godz. 9:00 odbędzie się egzamin na poziomie podstawowym, natomiast 11 maja o godz. 9:00 rozpocznie się matura z matematyki na poziomie rozszerzonym.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: QUIZ: Sprawdź, czy jesteś gotowy na maturę 2022 z matematyki!

Jeżeli uczeń nie może stawić się na egzaminie z matematyki w terminie głównym, to po pozytywnym rozpatrzeniu wniosku skierowanego do dyrektora szkoły, może zdawać egzamin w terminie dodatkowym, który odbędzie się 2 czerwca o godz. 9:00 – poziom podstawowy- oraz o godz. 14:00 – poziom rozszerzony.

Na pewno już teraz wiele osób ciekawi kiedy będą podane wyniki maturalne z matematyki 2022.

Matura z matematyki 2022 – co trzeba umieć na egzaminie maturalnym z matematyki

Aby zdać mature 2022 z matematyki na poziomie podstawowym należy znać takie zagadnienia jak: liczby wymierne, działania na potęgach, działania na pierwiastkach, procenty, wyrażenia algebraiczne, równania z niewiadomą, wykresy funkcji, statystykę opisową i wprowadzanie rachunku prawdopodobieństwa, figury płaskie oraz bryły.

 Przed przystąpienie do egzaminu maturalnego z matematyki, warto wiedzieć, że na test można zabrać kilka rzeczy, które mogą okazać się niezbędne do wykonania poszczególnych zadań. Na mature z matematyki możesz zabrać: linijkę, cyrkiel, kalkulator prosty, a ponadto można korzystać z dostępnych w szkole tablic z wybranymi wzorami matematycznymi.

 Pamiętaj, że na rozwiązanie wszystkich zadań masz 170 minut!

Matura z matematyki 2022 – kiedy będą wyniki matury z matematyki

Maturę 2022 z matematyki zdadzą uczniowie, którzy uzyskają 30 procent punktów. Maksymalna ilość punktów jaką można uzyskać to 45. Wynika z tego, że aby zdać trzeba zdobyć 13,5 punktu. Należy przygotować się również na 7 zadań otwartych.

Wyniki matury z matematyki zostaną udostępnione 5 lipca 2022 o godz 8:00-10:00 na stronie internetowej OKE. Aby się na nią zalogować należy użyć loginu otrzymanego w szkole.

Sonda
Którego przedmiotu obawiasz się na maturze 2022 najbardziej?
8 sposobów na ŚCIĄGANIE | ESKA XD - Matura 2022 #47