Matura 2021 - uczniowie pominęli WAŻNĄ część arkusza. CKE nie zaliczy wypracowania?

i

Autor: Adam STASKIEWICZ/East News / cke.gov.pl Matura 2021 - uczniowie pominęli WAŻNĄ część arkusza. CKE nie zaliczy wypracowania?

Matura 2021 - uczniowie pominęli WAŻNĄ część arkusza. CKE nie zaliczy wypracowania?

2021-05-11 11:37

Matura 2021 sprawiła uczniom sporo trudności. Niekoniecznie wynikają one z zaległości w nauce, a chociażby z mniejszego skupienia. Wiele osób przeoczyło ważną część na arkuszu egzaminu dojrzałości i pojawiło się zmartwienie dotyczące nie otrzymania punktów za wypracowanie. Centralna Komisja Egzaminacyjna postanowiła odnieść się do tej sprawy.

Matura 2021 - uczniowie przeoczyli ważną część arkusza, o czym poinformowali w mediach społecznościowych. Jaki błąd na maturze 2021 popełnili zdający? Centralna Komisja Egzaminacyjna po wielu otrzymanych zapytaniach postanowiła wyjaśnić wątpliwości uczniów. To kolejny dowód na to, że matura 2021 przysporzyła sporo problemów. Szczególnie jednak każdy będzie wspominać rzekomy wyciek arkuszu CKE z języka polskiego. Kilkanaście godzin wcześniej, zanim absolwenci przystąpili do rozwiązywania zadań, w przeglądarce internetowej wyszukiwana była fraza ambicje Lalka, czyli słowa kluczowe z jednego z wypracowań. Potwierdził to szef CKE, a Minister Edukacji i Nauki wypowiedział się w temacie tego, czy matura 2021 z języka polskiego będzie unieważniona. 

Matura z matematyki. Jak poszło maturzystom z Bydgoszczy?
Sonda
Matura 2021 - czy powinna zostać POWTÓRZONA?

Matura 2021 - błąd uczniów

Matura rozszerzona z polskiego 2021 sprawiła uczniom sporo problemów. Pojawiło się mnóstwo komentarzy, szczególnie na Twitterze, że ostatnie zadanie było arcytrudne. Zdający mogli wybrać pomiędzy dwoma zadaniami. Pierwsze dotyczyło tekstu pt. Dramat i Przestrzeń, Jana Błońskiego. Dokładniej chodziło o to, by określić, jaki problem podejmuje Jan Błoński w podanym tekście, a także należało zająć stanowisko wobec rozwiązania przyjętego przez autora, odwołując się do tego tekstu oraz innych tekstów kultury. Twoja praca powinna liczyć co najmniej 300 wyrazów

Większość osób po przeczytaniu pierwszego tematu zdecydowało się wybrać drugi temat, czyli przeanalizować i porównać ze sobą dwa wiersze: Labirtynt, Krzysztofa Kamila Baczyńskiego oraz Labirynt, Wiesławy Szymborskiej. Wiele osób było tak zaaferowanych w wyborze zadania, że zapomniało zaznaczyć, który z dwóch tematów został wybrany przez zdającego: tekst nr 1, czy tekst nr 2.

Matura 2021 - uczniowie pominęli WAŻNĄ część arkusza. CKE nie zaliczy wypracowania?

i

Autor: https://static2.cke.gov.pl/images/_EGZAMIN_MATURALNY_OD_2015/Arkusze_egzaminacyjne/2021/Jezyk_polski/poziom_rozszerzony/EPOP-R0-100-2105.pdf Matura 2021 - uczniowie pominęli WAŻNĄ część arkusza. CKE nie zaliczy wypracowania?

Niektórzy uczniowie tuż po zakończeniu egzaminu i przeanalizowaniu go raz jeszcze w domu dostrzegli, że nie wpisali numerka tematu, o którym postanowili napisać. Pominęli zaznaczenie tematu i od razu zaczęli pisać wypracowanie. Centralna Komisja Egzaminacyjna poinformowała, że otrzymała wiele zapytań od uczniów. Wiele osób martwi się, że ich wypracowanie nie będzie przez to zaliczone.

CKE rozwiało wątpliwości i uspokoiło zdających pisząc: - Maturzyści pytają nas, czy egzaminator będzie sprawdzał ich wypracowanie, jeżeli nie zaznaczyli numeru wybranego tematu. Odpowiadamy: TAK, będzie, pod warunkiem, że z treści pracy będzie jasno wynikało, który temat został wybrany - czytamy na Twitterze.