Matura 2021 z polskiego i matematyki UNIEWAŻNIONA? Minister nie ma wątpliwości

i

Autor: Tomasz Jastrzebowski/REPORTER / EAST NEWS Matura 2021 z polskiego i matematyki UNIEWAŻNIONA? Minister nie ma wątpliwości

Matura 2021 z polskiego i matematyki UNIEWAŻNIONA? Minister nie ma wątpliwości

2021-05-11 10:38

Matura 2021 unieważniona i powtórzona? Uczniowie boją się, że taki scenariusz będzie mieć miejsce, jeśli potwierdzony zostanie wyciek arkuszy CKE z polskiego i matematyki. Co wiadomo, jeśli chodzi o powtórzenie matury 2021? Sprawę skomentował Minister Edukacji i Nauki.

Spis treści

  1. Matura 2021 - unieważniona, powtórzona
  2. Matura 2021 - przecieki

Matura 2021 unieważniona? Czy matura 2021 z polskiego i matematyki będzie powtórzona? Uczniowie martwią się, że ich egzamin maturalny zostanie zorganizowany ponownie, a wszystko przez rzekome przecieki, jakie miały nastąpić tuż przed rozpoczęciem egzaminu. Internauci pisali, że Podlasie znało arkusze i odpowiedzi wcześniej, a także, że przecieki matury z matematyki 2021 mogły mieć miejsce, ponieważ uczniowie wychodzili z sali egzaminacyjnej po 20 minutach. Wiadomo, że sprawa jest aktualnie badana przez policję. W temacie tego, czy powtórzona matura 2021 to realny scenariusz, wypowiedział się Minister Edukacji i Nauki. 

Matura z matematyki. Jak poszło maturzystom z Bydgoszczy?
Sonda
Matura 2021 - czy powinna zostać POWTÓRZONA?

Matura 2021 - unieważniona, powtórzona

Czy matura 2021 będzie powtórzona? Zdecydowanie po egzaminie dojrzałości, to jedno z najczęściej zadawanych pytań. Uczniowie nie szukają informacji o wynikach matury, a właśnie interesuje ich kwestia unieważnienia egzaminu. Przemysław Czarnek pytany był 7 maja 2021 w TVP Info o przebieg tegorocznych matur. Jedno z pytań dotyczyło właśnie kwestii powtórzonej matury: - Nie, nie ma takich zagrożeń. Wszystko przebiegało na tyle sprawnie i na tyle uczciwie, że nie bierzemy pod uwagę w tym momencie tego rodzaju rozwiązań. Powtarzam: to był incydent, policja sprawdza. Chcemy sprawdzić, jak do tego doszło, mimo że wszystkie procedury, które są przewidziane na tę okoliczność, były egzekwowane, to jest komisyjne otwieranie kopert, komisyjne wydawanie arkuszy egzaminacyjnych. Nie robi tego samodzielnie jedna osoba, to się robi właśnie w komisji - wyjaśnił Czarnek.

Matura 2021 - przecieki

Na naszą skrzynkę mailową dostaliśmy kilka jednakowych informacji: skany z Google Trends, na których jest pokazane, że dziś po godzinie 7.30 poszukiwana była fraza ambicje Lalka, czyli słowa klucze z jednego z wypracowań - potwierdził 4 maja 2021, dyrektor Centralnej Komisji Egzaminacyjnej Marcin Smolik. Dzień później, dyrektor CKE, zawiadomił policję o ewentualnym przecieku tematów maturalnych z arkusza egzaminacyjnego z języka polskiego, a 6 maja 2021 zawiadomił prokuraturę o możliwym przecieku treści arkusza z matematyki.

Matura 2022 - harmonogram. Kiedy się odbędzie egzamin dojrzałości? [DATA]

W związku przekazywanymi do CKE informacjami dotyczącymi możliwego ujawnienia treści arkusza egzaminacyjnego z języka polskiego i matematyki na poziomie podstawowym przed rozpoczęciem egzaminu z danego przedmiotu przez osoby prawne zobowiązane do ochrony materiałów egzaminacyjnych przed ujawnieniem, uprzejmie informuję, że Centralna Komisja Egzaminacyjna złożyła w tej sprawie doniesienie o możliwości popełnienia przestępstwa do właściwych organów, tj. policji oraz prokuratury - napisał Smolik w oświadczeniu.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE