Matura 2020 - JĘZYK POLSKI. Arkusze i zadania, których trzeba się spodziewać [PEWNIAKI]

2020-06-07 15:28 RW
Matura 2020 - JĘZYK POLSKI. Arkusze i zadania, których trzeba się spodziewać [PEWNIAKI]
Autor: cke.gov.pl Matura 2020 - JĘZYK POLSKI. Arkusze i zadania, których trzeba się spodziewać [PEWNIAKI]

Język polski, to przedmiot, który od zawsze rozpoczyna maraton maturalny. Teoretycznie to dużo łatwiejsza część niż matematyka, jednak jak się okazuje mniej przewidywalna. Jakich zadań się spodziewać? Sprawdźcie, rozwiązując zadania już teraz - na ESKA.pl!

Matura 2020 - język polski to pierwsza z trzech części, która nie powinna przysporzyć zdającym problemu. Tym bardziej w tym roku, gdy odwołana została matura ustna i uczniowie mogą bardziej skupić się na części pisemnej. Z myślą o osobach, które w czerwcu zdają egzamin dojrzałości, sprawdziliśmy, co pojawiło się na maturze w latach ubiegłych. Zapoznaliśmy się również z przypuszczeniami internautów, które często się sprawdzają. Jakie zadania na maturze 2020 z polskiego? Lista pewniaków nie jest jednak taka oczywista. Jeśli już wiecie, że nie zdążycie przeczytać wszystkich lektur albo chcecie jeszcze lepiej zrozumieć konkretny tytuł, to sprawdźcie sobie koniecznie streszczenia lektur szkolnych

Matura 2020 w cieniu koronawirusa. Jak do egzaminu maturalnego przygotowują się maturzyści z Bydgoszczy?

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.

Matura 2020 - język polski

Matura z języka polskiego według uczniów jest nieco łatwiejsza niż ma to miejsce w przypadku matematyki. Choć trzeba przyznać, że zakres zadań, które mogą pojawić się na egzaminie dojrzałości z naszego rodzimego języka jest dużo szerszy. Nie wiadomo, z jaką lekturą i jakim rodzajem historii będą musieli zmierzyć się zdający. Co więcej, nieznany jest rodzaj zadania otwartego: czy będzie to rozprawka, czy wypracowanie. 

Zobacz: Lektury obowiązkowe matura 2020 - lista lektur liceum i technikum CKE

Uczniowie tradycyjnie liczą na przecieki z matury. Tyczy się to zarówno zadań z matematyki, jak i języka polskiego. W serwisie Twitter często trenduje hasztag #matura2020. Tam też absolwenci obstawiają, jaka lektura może się pojawić na egzaminie. Według nich na maturze będzie Zemsta, choć bardzo by chcieli Lalkę. 

Matura 2020 - zadania, arkusze

O tym, co będzie na maturze 2020 z języka polskiego przekonamy się 8 czerwca. Pewniakiem jest jednak to, że trzeba spodziewać się zadań polegających na pracy z fragmentem tekstu znanego dzieła, wierszem, a także wypracowanie lub rozprawka. Spróbujcie rozwiązać konkretne zadania, które podrzucamy wam poniżej. Możliwe, że podobne pojawią się na tegorocznej maturze. 

Najnowsze