Egzamin ósmoklasisty - arkusz

i

Autor: CKE Egzamin ósmoklasisty 2022 matematyka - arkusze CKE

Egzamin Ósmoklasisty 2022 matematyka online - ODPOWIEDZI, ZADANIA, ARKUSZE CKE, PDF

Matematyka na egzaminie ósmoklasisty to postrach setek tysięcy uczniów. Przyszli absolwenci szkół ponadpodstawowych przystąpili do egzaminu z matematyki 25 maja. Wszystkie najważniejsze informacje, takie jak arkusze CKE oraz zawarte w nich zadania znajdziecie w poniższym artykule.

Spis treści

  1. Egzamin ósmoklasisty 2022 matematyka - odpowiedzi
  2. Egzamin ósmoklasisty 2022 matematyka - arkusze CKE
  3. Egzamin ósmoklasisty 2022 matematyka - zadania

Egzamin ósmoklasisty 2022 matematyka - arkusze CKE, zadania i odpowiedzi interesują wszystkich zdających. Odbywający się co roku egzamin ósmoklasisty to największe wyzwanie, z jakim muszą się zmierzyć uczniowie szkół podstawowych. Test ma na celu sprawdzenie zdobytej przez nich na przestrzeni lat wiedzy. Sesja egzaminacyjna trwa dokładnie trzy dni i w tym roku rozpoczęła się 24 maja egzaminem z języka polskiego. Temat rozprawki zaskoczył ósmoklasistów, którzy raczej nie przypuszczali, że lekturą, do której będą musieli się odwołać, będzie właśnie Zemsta. Zdecydowanie najwięcej stresu wywołuje jednak matematyka. Egzamin z królowej nauk będzie drugim, do którego przystąpią przyszli absolwenci polskich podstawówek. Egzamin rozpoczął się 25 maja o godzinie 9:00. W arkuszu CKE znajdą się zarówno zadania zamknięte, jak i otwarte. Egzaminu ósmoklasisty z matematyki nie można nie zdać. Podejście do niego jest jednak warunkiem ukończenia szkoły. Dzięki uprzejmości CKE arkusze znajdziecie u nas zaledwie kilka godzin po opuszczeniu sali egzaminacyjnej.

Wymagania na egzaminie ósmoklasisty 2022 - matematyka. Co w arkuszu 25 maja?

Sonda
Którego przedmiotu na egzaminie ósmoklasisty obawiasz się najbardzie?

Egzamin ósmoklasisty 2022 matematyka - odpowiedzi

Odpowiedzi z egzaminu ósmoklasisty na próżno szukać w sieci. Centralna Komisja Egzaminacyjna nie udostępnia bowiem klucza odpowiedzi. Sporym udogodnieniem jest jednak to, że do sieci trafiają oficjalne arkusze, z którymi muszą mierzyć się zdający. To daje możliwość przedyskutowania sposobów na rozwiązanie konkretnych zadań np. z nauczycielem.

Egzamin ósmoklasisty 2022 matematyka - arkusze CKE

Arkusze CKE z matematyki są już dostępne na ESKA.pl. Dzięki uprzejmości Centralnej Komisji Egzaminacyjnej będziecie mogli przeanalizować arkusz zadanie po zadaniu, na spokojnie, w domowym zaciszu.

HIGH LEAGUE, FORMA NA LATO, KASA NA KOMUNIĘ, GALANTIS vs ROXETTE | ESKA XD #049

Egzamin ósmoklasisty 2022 matematyka - zadania

Czy egzamin ósmoklasisty z matematyki był trudny? Opinie na ten temat są podzielone, choć większość internautów uważa, że spodziewali się trudniejszych zadań. Z komentarzy wynika, że najwięcej problemów sprawiło zadanie, w którym trzeba było obliczyć liczbę koralików. Na Twitterze można znaleźć wiele różnych wyników, ale przeważa odpowiedź 3.