Temat rozprawki na egzaminie ósmoklasisty ZSZOKOWAŁ uczniów?

i

Autor: Karol Porwich/East News Temat rozprawki na egzaminie ósmoklasisty ZSZOKOWAŁ uczniów?

Temat rozprawki na egzaminie ósmoklasisty ZSZOKOWAŁ uczniów? Co trzeba było napisać?

2022-05-24 13:13

Egzamin ósmoklasisty 2022 - temat rozprawki zawsze budzi postrach i niepokój wśród uczniów. Nawet najlepiej przygotowane osoby kończące szkołę podstawową mają obawy związane z tą częścią egzaminu. Ważne jest poprawne posługiwanie się językiem ojczystym, ale też wbicie się w klucz odpowiedzi. Jaka lektura była na egzaminie 8-klasisty? Temat rozprawki zszokował zdających? Przekonajcie się sprawdzając już teraz.

Spis treści

  1. Temat rozprawki na egzaminie ósmoklasisty 2022 - co było?
  2. Egzamin ósmoklasisty 2022 - ARKUSZE CKE
  3. Egzamin ósmoklasisty 2022 - kto zdaje?

Temat rozprawki na egzaminie ósmoklasisty zawsze wzbudza duży niepokój wśród uczniów. Nawet najlepiej posługujące się językiem ojczystym osoby mają obawy przed napisaniem tekstu, w którym trzeba zachować odpowiednią stylistykę, stosować zasady interpunkcji, ortografii, a przede wszystkim wykazać się odpowiednią interpretacją polecenia w zadaniu. W ubiegłym roku Jaki był temat rozprawki na egzaminie 8-klasisty 2022? Jak brzmiało zadanie, za które można otrzymać aż 20 punktów? uczniowie musieli napisać do wyboru rozprawkę lub opowiadanie. Pierwszy temat dotyczył rozważania dotyczącego trafności stwierdzenia, że w trudnej sytuacji człowiek poznaje samego siebie. Drugi natomiast wymagał wyobrażenia sobie, że jeden z bohaterów literackich z lektury przeniósł się do świata zdającego. Należało napisać opowiadanie o wspólnej przygodzie, podczas której bohaterowi temu przyznano tytuł Przyjaciela Mądrości.

Egzamin ósmoklasisty 2022 polski - PUNKTACJA. Ile punktów można zdobyć?

Egzamin ósmoklasisty z języka polskiego. Jak poszło uczniom w Bydgoszczy?

Temat rozprawki na egzaminie ósmoklasisty 2022 - co było?

Temat rozprawki na egzaminie ósmoklasisty 2022 budził przerażenie uczniów. Niektórzy bali się, że będą musieli odnieść się do Balladyny, Zemsty lub do Quo Vadis. Zdaniem wielu komentujących w mediach społecznościowych zdających, to właśnie te lektury należą do najtrudniejszych. Jaki był temat rozprawki na egzaminie 8-klasisty 2022? Wiele osób pisze, że trafiła się najtrudniejsza lektura i była Zemsta, Aleksandra Fredry. Choć są też tacy, którzy uważają, iż najwyżej punktowane zadanie było banalnie proste.

Polecenie brzmiało: Wybierz jeden z podanych tematów i napisz wypracowanie.

  • Pamiętaj o zachowaniu formy wypowiedzi wskazanej w temacie: napisz rozprawkę albo opowiadanie.
  • W wypracowaniu odwołaj się do wybranej lektury obowiązkowej. Lista lektur obowiązkowych znajduje się na stronie 3 tego arkusza egzaminacyjnego.
  • Twoja praca powinna liczyć co najmniej 200 wyrazów.
  • Zapisz wypracowanie w wyznaczonym miejscu. Nie pisz na marginesie.
  1. Temat: Z przyjacielem łatwiej pokonywać trudności. Napisz rozprawkę, w której rozważysz trafność tego stwierdzenia. W wypracowaniu odwołaj się do wybranej lektury obowiązkowej oraz innego utworu literackiego.
  2. Temat: Napisz opowiadanie o spotkaniu z jednym z bohaterów wybranej lektury obowiązkowej. Wspólna przygoda skłoniła Cię do refleksji, że warto było przenieść się do świata przedstawionego tej lektury. Wypracowanie powinno dowodzić, że dobrze znasz wybraną lekturę obowiązkową.

Egzamin ósmoklasisty 2022 - ARKUSZE CKE

Arkusze egzaminu ósmoklasisty 2022 podrzucimy wam w tym miejscu po godzinie 14:00. Za ich sprawą będziecie mogli bardzo dokładnie przeanalizować, jakie zadania pojawiły się w teście na koniec szkoły podstawowej. 

Sonda
Egzamin ósmoklasisty 2022 język polski - czy był trudny?

Egzamin ósmoklasisty 2022 - kto zdaje?

Egzamin ósmoklasisty 2022 zdaje w sumie ponad 502 tysiące uczniów z prawie 12,600 szkół. Około 7150 uczniów to obywatele Ukrainy. Jak poinformowała Centralna Komisja Egzaminacyjna, przygotowano 51 różnych arkuszy z języka polskiego, w tym z poleceniami w języku ukraińskim, a także 50 arkuszy z matematyki w języku polskim, litewskim oraz ukraińskim. Przygotowano też 78 arkuszy i 24 płyty z języków obcych nowożytnych. Największa grupa ósmoklasistów, stanowiąca 97,5 procent zadeklarowała przystąpienie do egzaminu z języka angielskiego. Ogólnopolskie wyniki egzaminu ósmoklasisty zostaną ogłoszone 1 lipca 2022.

Stresujesz się egzaminami?

Na pewno nie tak, jak słuchacze wkręceni przez Alberta :) Posłuchaj jego kultowej WKRĘTARKI!

Listen to "Wydarzenie" on Spreaker.