5 maja egzamin z języka polskiego na poziomie podstawowym rozpoczął tegoroczne egzaminy maturalne. Za podchodzących do testów uczniów kciuki trzymają nie tylko najbliżsi, ale i znane osobistości. Do maturzystów zwróciła się Martyna Wojciechowska, przy okazji publikując zdjęcie z czasów nastoletnich.
Martyna Wojciechowska o maturze
Popularna podróżniczka zabrała głos w sprawie trwających właśnie egzaminów. Zwróciła się do maturzystów z przesłaniem, że wyniki nie będą determinować ich przyszłości. Podkreśliła, że ważniejsze od rezultatów jest zdrowie psychiczne, a system edukacji skupia się bardziej na eliminacji błędów niż rozwijaniu talentów. Wojciechowska jest absolwentką studiów ekonomicznych, ale w poście przypomniała o swoim niepowodzeniu. Nie dostała się na wymarzony kierunek, a ostatecznie wykonuje zawód inny od wyuczonego. Do maturalnego wpisu dołączyła zdjęcie z okresu, w którym sama zdawała egzaminy, ponad 30 lat temu.
"Kochane MŁODE GŁOWY, Drodzy Maturzyści, bardzo mocno trzymam za Was kciuki! Pewnie egzaminy maturalne są dla Was ważne i życzę Wam jak najlepszych wyników. Pamiętajcie jednak, że wynik matury NIE DETERMINUJE CAŁEGO WASZEGO PRZYSZŁEGO ŻYCIA! Serio! Owszem, są kierunki studiów, na które można się dostać jedynie z wysokimi wynikami maturalnymi. Ale zawsze będę powtarzała, że ZDROWIE PSYCHICZNE JEST WAŻNIEJSZE NIŻ WYNIKI JAKIEGOKOLWIEK EGZAMINU! Dbajcie o siebie. Stworzyliśmy Wam świat i system edukacji, który za bardzo bazuje na eliminowaniu błędów zamiast na rozwijaniu talentów. [...] Nie dostałam się na studia, na które planowałam się dostać. Robię coś zupełnie innego niż mój zawód wyuczony. Nikt mnie nigdy nie zapytał, jaki miałam wynik z matury. Ważniejsze okazało się to, że ktoś mi pomagał rozwijać skrzydła. I przekonał, że niemożliwe nie istnieje. To dzięki temu daję sobie radę w życiu. Nastoletnia, zbuntowana Martyna ściska Was bardzo mocno!" - napisała.
Martyna Wojciechowska - kariera
50-letnia dziennikarka i prezenterka pochodzi z Warszawy. Karierę rozpoczęła od pracy w agencji mody, a następnie została prowadzącą programy na antenie TVN. Popularność przyniosło jej współprowadzenie "Big Brothera". Pasjonuje się motoryzacją - współpracowała zatem z magazynami o tej tematyce. Polakom kojarzy się jednak przede wszystkim jako podróżniczka. Była redaktorką naczelną magazynu "National Geographic Polska" i została trzecią Polką, która zdobyła wszystkie szczyty Korony Ziemi. Prowadzi popularny program "Kobieta na krańcu świata".
Zobacz też: Agnieszka Chylińska odpuściła maturę. "Od rodziców dostałam wilczy bilet"