Lato 2020 - kiedy się zaczyna? Data lata astronomicznego i kalendarzowego

2020-06-21 18:21 EK
Lato 2020 - kiedy się zaczyna? Data lata astronomicznego i kalendarzowego
Autor: pixabay.com Lato

Lato zbliża się wielkimi krokami! To zdecydowanie ulubiona pora roku niejednej osoby. Kuszą nie tylko słoneczne dni, ale również wakacyjna aura, a także to, że część osób może pozwolić sobie na dłuższe wolne, jak na przykład uczniowie czy studenci. Kiedy w 2020 roku wypada astronomiczne i kalendarzowe lato? Odpowiedź znajdziecie na ESKA.pl.

Lato 2020 - kiedy się zaczyna? Chyba każdy jest ciekawy, kiedy dokładnie zaczyna się astronomiczne i kalendarzowe lato. Ta pora roku uwielbiana jest przez większość osób, nie tylko ze względu na słoneczne i ciepłe dni, ale również wakacje. Uczniowie i studenci mają wolne, a urlopy osób pracujących są w tym czasie przyjemniejsze. Według synoptyków, tegoroczne lato ma być niesamowicie ciepłe. Termometry wskazywać będą od 20 stopni Celsjusza w górę, a niekiedy przekroczą nawet 30 kresek! Co ciekawe, najcieplejsza pora roku kojarzona jest również ze słynną Nocą Kupały lub Nocą Świętojańską, która obchodzona jest w nocy z 23 na 24 czerwca.

Podczas lata dzień jest dłuższy, niż noc. Jednak fani zjawisk na niebie mogą dostrzec różnice, ponieważ z każdą dobą może się to zmieniać. Dzieje się tak, ponieważ Słońce wschodzi coraz później i znajduje się na mniejszych wysokościach nad horyzontem. Kiedy w 2020 roku zaczyna się astronomiczne oraz kalendarzowe lato? Odpowiedzi poznacie poniżej.

Viki Gabor kiedyś i dziś

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.

Lato astronomiczne 2020 - kiedy jest?

W 2020 roku astronomiczne lato przypada na niedzielę 21 czerwca. Nowa pora roku rozpoczyna się wtedy, gdy następuje letnie przesilenie i trwa do równonocy jesiennej. Lato astronomiczne 2020 trwa do niedzieli 20 września tego roku.

Posłuchaj, jak pogoda wpływa na samopoczucie ludzi. To materiał z cyklu DOBRZE POSŁUCHAĆ. Podcasty z poradami.

Lato kalendarzowe 2020 - kiedy jest?

W 2020 roku kalendarzowe lato wypada w poniedziałek 22 czerwca. Tego dnia rozpocznie się nowa pora roku, którą uwielbia większość z nas. Lato kalendarzowe 2020 trwa do wtorku 22 września tego roku.

Najnowsze