Pogoda długoterminowa czerwiec 2020 - nadchodzą susze i upały?

2020-05-31 8:57 EK
Pogoda długoterminowa czerwiec 2020 - nadchodzą susze i upały?
Autor: pixabay.com

Prognoza pogody długoterminowa na czerwiec 2020 to informacja, którą powinien przeczytać każdy. Niedługo zaczynają się wakacje, więc warto poznać jakie temperatury będą towarzyszyć nam w tym miesiącu. Jaka będzie pogoda w wielu miastach w Polsce, na przykład w Warszawie, Łodzi, Krakowie, Lublinie, a jaka w Gdańsku? Czy faktycznie będzie ciepło? Więcej szczegółów przeczytacie na ESKA.pl.

Spis treści

  1. Pogoda czerwiec 2020 - Warszawa
  2. Pogoda czerwiec 2020 - Łódź
  3. Pogoda czerwiec 2020 - Kraków
  4. Pogoda czerwiec 2020 - Lublin
  5. Pogoda czerwiec 2020 - Gdańsk

Pogoda długoterminowa czerwiec 2020. Wiele osób podejrzewa, że nadchodzące lato będzie bardzo upalne, a w dodatku będą towarzyszyć mu susze. To nie pociesza rolników, którzy wręcz modlą się o obfite opady deszczu. Czerwiec 2019 roku, okazał się być najcieplejszym miesiącem w historii pomiarów. Również w kolejnych miesiącach mogliśmy odczuć rekordowo ciepłe dni. Najnowsza długoterminowa prognoza pogody zdradza, że tegoroczne lato może być bardzo słoneczne, gorące, a w dodatku bardzo suche, co z pewnością będzie męczące dla niejednej osoby. W czerwcu natomiast, mogą pojawić się silne burze razem z niszczycielskimi właściwościami, a także spadający grad. Na niebie mogą być widoczne oberwania chmur. Temperatura będzie dosyć przyjemna, ponieważ będzie wahać się w granicach 22-25 stopni Celsjusza. W momencie rozpoczęcia astronomicznego lata, będziemy mogli odczuć wysokie temperatury, nawet powyżej 30 stopni. Warto jednak nakreślić, że długoterminowa pogoda może się nie sprawdzić, ale warto być przygotowanym.

Poniżej znajdziecie długoterminową pogodę na czerwiec dla miast takich jak: Warszawa, Łódź, Kraków, Lublin oraz Gdańsk.

Kajda na Bulwarach | Magda Gessler

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.

Pogoda czerwiec 2020 - Warszawa

Pogoda w Warszawie w czerwcu 2020 będzie umiarkowana. Termometry głównie będą pokazywały od 20 do 24 stopni Celsjusza. Spodziewane są niewielkie, przelotne opady deszczu. Najcieplej ma być pod koniec miesiąca, dokładnie 28 czerwca - termometry pokażą aż 26 stopni.

Pogoda czerwiec 2020 - Łódź

Pogoda w czerwcu 2020 w Łodzi będzie podobna, jak w Warszawie. Termometry będą pokazywały od 20-24 stopni Celsjusza. Ochłodzenie nastąpi w połowie miesiąca i jednego dnia mimo słonecznej pogody, temperatura powietrza będzie wskazywała 19 stopni. Spodziewane są opady deszczu oraz zachmurzenia.

Pogoda czerwiec 2020 - Kraków

Pogoda w czerwcu 2020 w Krakowie. Miesiąc zacznie się niestety z temperaturą poniżej 20 stopni. Towarzyszyć jej będą promienie słońca, ale również sporo chmur. Cieplej zrobi się pod koniec pierwszego tygodnia, gdyż temperatura osiągnie 21 stopni Celsjusza. W pierwsze dwa weekendy zapowiadają się deszczowo, natomiast w ostatnią niedzielę miesiąca czerwca, długoterminowa pogoda pokazuje, że możliwe będą burze.

Pogoda czerwiec 2020 - Lublin

Pogoda w czerwcu 2020 w Lublinie może nie brzmieć zbyt optymistycznie dla wielu rolników. Niestety długoterminowa prognoza wskazuje, że w czerwcu tylko w ciągu pięciu dni może spaść deszcz. Temperatury nie będą jednak męczące i będą wahać się od 18 do 24 stopni Celsjusza. Możliwy wiatr, który w cieniu może nie być przyjemny.

Pogoda czerwiec 2020 - Gdańsk

Pogoda w czerwcu 2020 w Gdańsku. Czerwiec nad morzem zapowiada się bardzo słonecznie. Opady deszczu będą występowały raczej sporadycznie, a na niebie powinno częściej gościć słońce razem z chmurami. Temperatura wahać się będzie w granicach 17-20 stopni. Najcieplej będzie pod koniec miesiąca - termometry mogą pokazać wtedy 24 stopnie.

Najnowsze