Kiedy wracamy do szkoły? Powrót do szkół już 1 września?

2021-08-07 13:12
Sala lekcyjna
Autor: Julian Sojka/East News

Powrót do szkół to wielkie przeżycie dla wszystkich uczniów. Tym bardziej po tak trudnym roku szkolnym, jakim był ten zakończony w czerwcu. W wyszukiwarce Google jednym z najczęściej wpisywanych pytań jest to o treści 'Kiedy wracamy do szkoły?'. Czy rozpoczęcie roku szkolnego 2021/22 będzie miało miejsce 1 września i co o nim wiemy?

Kiedy wracamy do szkoły? To pytanie jest jednym z najczęściej wpisywanych w wyszukiwarkę Google. Nic dziwnego, w końcu wokół powrotu do szkół narosło wiele legend, które mogły zasiać ziarno niepewności w głowach wszystkich uczniów. Po trwającej siedem miesięcy nauce zdalnej młodzież powróciła do swoich placówek, by dokończyć rok szkolny 2020/21 w gronie kolegów i koleżanek z klasy. Jak tłumaczyło Ministerstwo Edukacji i Nauki, miało to na celu odbudowanie wspólnoty szkolnej oraz nadrobienie zaległości wynikających z trwającego ponad pół roku zawieszenia zajęć stacjonarnych. W okolicach zakończenia roku szkolnego w sieci pojawiły się informacje, jakoby członkowie resortu zastanawiali się nad skróceniem wakacji tylko po to, by umożliwić uczniom przyswojenie większej ilości wiedzy. Plotki te szybko zostały zdementowane przez ministra edukacji oraz pozostałych pracowników MEiN. Kiedy zatem uczniowie wracają do szkoły?

Kiedy wracamy do szkoły?

W kwestii daty powrotu do szkół nic się nie zmienia. Rok szkolny 2021/22 tradycyjnie rozpocznie się 1 września 2021 roku. Ministerstwo Edukacji i Nauki opublikowało jednak nowe wytyczne, które mają zapewnić uczniom jak największe bezpieczeństwo w placówkach. W dziesięciostronicowym dokumencie określono zasady funkcjonowania szkół podstawowych i ponadpodstawowych w dobie pandemii. Zgodnie z przewidywaniami resortu powrót do szkół ma odbyć się w trybie stacjonarnym.

ESKA XD #028 - FESTIWALE, ROBOTY, SEKRETY IGRZYSK
Najnowsze