Sklep

i

Autor: Canva

Kiedy kolejna niedziela handlowa w 2022? Jeszcze długo nie zrobimy zakupów w tym dniu

2022-10-27 16:00

W związku z obowiązującą w Polsce ustawą dotyczącą zakazu handlu w niedziele w tym dniu tygodnia możemy zrobić zakupy jedynie siedem razy w roku. Ostatnia niedziela handlowa wypadła 28 sierpnia. Na kolejną trzeba będzie jeszcze trochę zaczekać. Sklepy w niedzielę będą otwarte dopiero pod koniec roku. Przypominamy, kiedy dokładnie.

Niedziele handlowe - kiedy wypada kolejna? Odpowiedzi na to pytanie poszukuje coraz więcej Polaków. Nie powinno to nikogo dziwić, biorąc pod uwagę, że ostatnia niedziela handlowa miała miejsce 28 sierpnia. W związku z obowiązującą w Polsce ustawą zakupy w niedziele możemy zrobić tylko siedem razy w roku. Ta wypadająca w sierpniu była piątą. Oznacza to, że przed nami jeszcze dwie niedziele, w trakcie których zrobimy zakupy w supermarketach czy galeriach handlowych. Niestety, na otwarte sklepy w niedzielę trzeba będzie jeszcze trochę zaczekać. Wszystkie niedziele w październiku, jak i w listopadzie będą niedzielami niehandlowymi. Zakupy w tym dniu tygodnia zrobimy dopiero w grudniu. Przypominamy, które niedziele w grudniu 2022 roku są niedzielami handlowymi. Warto już teraz zaznaczyć je w swoim kalendarzu.

Sklepy otwarte 1 listopada. Gdzie we Wszystkich Świętych zrobimy zakupy?

Doda o nowej płycie, depresji i konkurencji z Podsiadło

Niedziele handlowe w 2022

W grudniu zakupy w niedzielę zrobimy dwa razy. W kalendarzu wyznaczono aż dwie niedziele handlowe w ostatnim miesiącu 2022 roku. Supermarkety, galerie handlowe i popularne dyskonty, takie jak Biedronka i Lidl, będą otwarte w następujące dni:

  • 11 grudnia
  • 18 grudnia

Żałujecie, że w listopadzie nie zrobimy zakupów w niedzielę?

Sonda
Czy wszystkie sklepy powinny być otwarte w niedziele i w święta?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE