Eurowizja Junior 2023

i

Autor: Corinne Cumming / EBU / junioreurovision.tv Eurowizja Junior 2023 - wiemy, gdzie i kiedy odbędzie się konkurs

Eurowizja Junior

Kiedy jest Eurowizja Junior 2023? Finał konkursu wcześniej niż zwykle

2023-11-17 21:49

Eurowizja Junior 2023 ma już miasto-gospodarza oraz oficjalną datę. Pod koniec 2022 roku podczas 20. edycji konkursu w Erywaniu triumfował Lissandro z Francji. I to właśnie ten kraj będzie organizował 21. Konkurs Piosenki Eurowizji dla Dzieci. Wybór miejsca może jednak zaskoczyć. Nie postawiono na Paryż!

Eurowizja Junior 2023 nadchodzi. Choć zaledwie kilka miesięcy temu oglądaliśmy występy uczestników na jubileuszowej edycji konkursu w Armenii, znamy już podstawowe informacje o kolejnej imprezie. Po wygranej Lissandro z piosenką Oh Maman! francuski nadawca publiczny jeszcze tego samego dnia potwierdził, że są gotowi zorganizować kolejną Eurowizję Junior. Niektórzy fani zastanawiali się, czy faktycznie tak będzie, ponieważ Francja organizowała już konkurs zaledwie 2 lata wcześniej. Dodatkowo w przyszłym roku odbędą się tam Letnie Igrzyska Olimpijskie, które wymagają ogromnego budżetu i zaangażowania. France Télévisions stanęła jednak na wysokości zadania i już potwierdzono, gdzie i kiedy odbędzie się JESC 2023.

Eurowizja Junior 2023 - główni faworyci do zwycięstwa

Eurowizja Junior 2023 - gdzie?

Z pewnością większość fanów Eurowizji Junior spodziewała się, że konkurs ponownie odbędzie się w Paryżu. Francuska telewizja postawiła jednak na inne miasto. Wydarzenie zostanie zorganizowane w Nicei, czyli na Lazurowym Wybrzeżu. Koncert gościć będzie hala widowiskowa Palais Nikaïa.

Eurowizja Junior 2023 - uczestnicy. Wszyscy reprezentanci 16 państw uczestniczących

Eurowizja Junior 2023 - kiedy?

Data Eurowizji Junior 2023 również jest zaskoczeniem dla fanów. Jeszcze kilka lat temu konkurs odbywał się pod koniec listopada. Ostatnie dwie edycje zostały jednak przeniesione na grudzień, a impreza była utrzymana w bożonarodzeniowym klimacie. W 2023 roku Eurowizja Junior wróci jednak do wcześniejszej tradycji. Wydarzenie odbędzie się w niedzielę 26 listopada.