Eurowizja Junior

i

Autor: Lukasz Kalinowski/East News

Kiedy jest Eurowizja Junior 2021? Data może zaskoczyć fanów konkursu

2021-09-26 14:48

Przed nami wielki finał programu Szansa na sukces, podczas którego wyłoniony zostanie polski reprezentant w odbywającym się w tym roku w Paryżu Konkursie Piosenki Eurowizji dla Dzieci 2021. Widowisko zostało zaplanowane jednak nieco później, niż w latach ubiegłych. Kiedy jest Eurowizja Junior 2021?

Kiedy jest Eurowizja Junior 2021? Odpowiedzi na to pytanie z pewnością będzie poszukiwało wiele osób. Już w tę niedzielę, 26 września, dowiemy się, kto będzie reprezentował nasz kraj w międzynarodowym konkursie. O zwycięstwo w Szansie na sukces i możliwość zaśpiewania na scenie w Paryżu walczą: Marysia Stachera, Miłosz Świetlik Skierski oraz zwyciężczyni ostatniej edycji The Voice Kids Sara Egwu-James. O tym, kto ostatecznie otrzyma bilet do stolicy Francji, zdecydują widzowie oraz specjalnie powołane jury.

Ostatnie dwie edycje konkursu odbywały się w Polsce, dzięki wygranym Roksany Węgiel oraz Viki Gabor. Tym razem, za sprawą zwycięstwa Valentiny, Eurowizja Junior 2021 będzie miała miejsce w Paryżu. Co jest bardzo istotne, w tym roku nie odbędzie się ona w listopadzie, tak jak w latach ubiegłych. Organizatorzy wydarzenia poinformowali, że Eurowizja Junior 2021 została zaplanowano dopiero na drugą połowę grudnia. Dokładna data jest już znana. 

Eurowizja Junior - QUIZ

Pytanie 1 z 11
W którym roku wystartowała Eurowizja Junior?

Kiedy jest Eurowizja Junior 2021?

Oficjalnie wiadomo już, że Konkurs Piosenki Eurowizji dla Dzieci odbędzie się 19 grudnia w Paryżu, stąd pomysł na stworzenie plakatu przedstawiającego wieżę Eiffla jako choinkę. Kto weźmie udział w wydarzeniu? Lista wszystkich uczestników nie jest jeszcze znana.

Eurowizja Junior 2020 - najbardziej wzruszające momenty konkursu