Jakie wykształcenie ma Doda? To duże zaskoczenie. Lepiej się trzymajcie!

i

Autor: AKPA

GWIAZDY

Jakie wykształcenie ma Doda? To duże zaskoczenie. Lepiej się trzymajcie!

2024-04-16 11:36

Doda aktywna w polskim show-biznesie jest od ponad dwudziestu lat. Wydała do tej pory cztery studyjne płyty, zagrała z zespołem mnóstwo koncertów, wzięła udział w najpopularniejszych programach telewizyjnych, czy nawet stała się gwiazdą kina pojawiając się w kilku dużych tytułach. Dorota Rabczewska, jak się okazuje, nie zawsze marzyła o wielkiej scenie. Postanowiła się rozwijać studiując na konkretnym kierunku.

Spis treści

  1. Jakie wykształcenie ma Doda?

Jakie wykształcenie ma Doda? Mogłoby się wydawać, że gwiazda polskiej sceny muzycznej zdecyduje się rozwijać w kierunku sportu. Nie od dziś wiadomo, że pod czujnym okiem ojca, Pawła Rabaczewskiego, trenowała lekkoatletykę. Odniosła kilka sukcesów i wiele wskazywało na to, że rośnie nam przyszła mistrzyni tej dyscypliny. Wystąpiła na Mistrzostwach Polski Juniorów, w czasie których otrzymała brązowy medal w biegu na 100 metrów. Oprócz tego zdobyła złote medale w wojewódzkich mistrzostwach szkolnych w biegu, skoku w dal oraz pchnięciu kulą. Skończyła sportowe liceum, a po maturze planowała iść na studia. Za sprawą rozwijającej się kariery w show-biznesie oraz miłości do Radosława Majdana zrezygnowała ze sportu i wybrała zupełnie inną drogę. W 2003 roku pojechała do Aszdod w Izraelu, gdzie trenował jej partner.

Doda robi Las Vegas w Warszawie! „Nie każdy wierzył w powodzenie tego pomysłu”

DODA i SMOLASTY o swoim singlu!

Jakie wykształcenie ma Doda?

Doda, zanim wyjechała za Radosławem Majdanem, który w latach 2003-2004 był piłkarzem izraelskiego Moadon Sport Aszdod, rozpoczęła naukę w szkole wyższej. Studiowała psychologię kliniczną na Uniwesytecie SWPS. Wielokrotnie wspominała o tym, iż od dziecka fascynowało ją zrozumienie ludzkiego mózgu. 

Zaczęłam studiować psychologię na uniwersytecie, jednakże zmienił się mój kierunek życiowy, ponieważ się zakochałam i wyprowadziłam się z Polski. Mieszkałam w Izraelu półtora roku

- powiedziała Doda w rozmowie z Pomponikiem w 2021 roku. Wiadomo też, że artystka nie planowała do tej pory powrotu na studia. Jednak w rozmowie z tym samym serwisem przyznała, iż jej pasja do psychologii wciąż jest bardzo duża. Ma przekonanie, iż potrafi kogoś dobrze zmotywować, a także obiektywnie spojrzeć na sytuację danej osoby: "Uważam, że jestem urodzonym psychologiem. Fascynuje mnie to od dziecka. Mam chyba taki jakiś naturalny dar patrzenia na siebie z innej perspektywy, z jakiegoś dystansu, wyciągania błyskotliwych, dobrych wniosków. (...) Jestem bardzo dobrym motywatorem. Mówię to, co sama chciałabym usłyszeć.".

Doda tak naprawdę od zawsze jest wszechstronnie utalentowaną gwiazdą. Oprócz miłości do sportu, fascynacji psychologią, zawsze kochała muzykę. Wiele osób nie wie, ale artystka w 1991 podjęła naukę w Społecznej Szkole Podstawowej oraz równolegle w szkole muzycznej I stopnia w klasie fortepianu. W czasie uroczystości rozpoczęcia roku szkolnego zaliczyła sceniczny debiut, śpiewając utwór "Jestem sobie ogrodniczka". 9 maja 1992 wystąpiła podczas Mini Listy Przebojów w Wojewódzkim Domu Kultury w Ciechanowie, a w styczniu 1994 zaśpiewała na Gali Ciechanowskiej wraz z zespołem Funny. W marcu tego samego roku wygrała Konkurs Piosenki Dziecięcej w Ciechanowie. W czerwcu 1996 wzięła udział w programie telewizji Polsat Powitanie Lata w Gdańsku. Ciekawostką niech będzie też fakt, iż w 1997 roku, w trakcie sportowej, juniorskiej kariery, podjęła naukę w Studium Wokalnym Elżbiety Zapendowskiej w Warszawie. Pod koniec stycznia 1998 została przyjęta do teatru Buffo, w którym występowała w musicalach Metro i Przeżyj to sam.

Listen on Spreaker.