Jak będzie wyglądać matura z matematyki 2023 [ARKUSZ, TERMINY, WYMAGANIA]

i

Autor: CANVA

Jak będzie wyglądać matura z matematyki 2023? [ARKUSZ, TERMINY, WYMAGANIA]

2023-02-20 13:23

Matura z matematyki wzbudza mnóstwo ogromnych emocji wśród uczniów. Zresztą trudno się dziwić, jest to jeden z najtrudniejszych przedmiotów na egzaminie dojrzałości. Jak będzie wyglądać w 2023 roku? Mamy dla Was szczegółowe informacje o arkuszach, terminach i wymaganiach, które należy spełnić, aby ją zdać!

Nie da się ukryć, że matura z matematyki jest jednym z najbardziej przerażających egzaminów w życiu wielu uczniów - jeśli nie większości. Jest to w końcu przedmiot, który potrafi wzbudzać skrajne emocje, a przede wszystkim stres i lęk. Choć zapowiadano, że matura w 2023 roku będzie trudniejsza, Ministerstwo Edukacji postanowiło pójść uczniom na rękę i zrezygnować z tego zamiaru. Wobec tego zastanawiają się oni, jak w takim razie będzie wyglądał ten egzamin. Czy prognozy są pozytywne? Pod wideo znajdziecie szczegóły dotyczące arkuszy, terminów oraz wymagań, które należy spełnić, aby udało się ją zdać!

Matura 2023 - kiedy jest? DATA i harmonogram egzaminu dojrzałości

Kupuję jedzenia na 5 dni za 70 zł - Kasia Węsierska | ESKA XD - Fit vlog #65

Matura z matematyki 2023 - arkusze

Arkusze maturalne z matematyki są trzymane w sejfie aż do momentu nadejścia egzaminu dojrzałości. Żaden uczeń nie ma do nich dostępu przed tym dniem. Na maturze podstawowej uczeń musi w ciągu 180 minut wykonać od 29 do 40 zadań, natomiast na rozszerzonej jest ich od 10 do 14.

Matura z matematyki 2023 - terminy

  • 08.05.2023 godz. 9.00 - egzamin pisemny, poziom podstawowy,
  • 12.05.2023 godz. 9.00 - egzamin pisemny, poziom poszerzony,
  • 23.05.2023 godz. 9.00 - dodatkowe zadania egzaminacyjne w języku obcym dla absolwentów oddziałów dwujęzycznych, poziom podstawowy.

Matura 2023 będzie ŁATWIEJSZA! Minister edukacji ogłosił ważną decyzję

Matura z matematyki 2023 - wymagania

Aby zdać maturę z matematyki na poziomie podstawowym, należy zdobyć 30%, na rozszerzeniu taki próg wciąż nie obowiązuje. Uczniowie są przygotowywani do napisania egzaminu z jak najlepszym rezultatem. Nową podstawę programową można znaleźć na oficjalnej stronie CKE. To tam są podane wszelkie działy i zadania, z których należy być przygotowanym.

Sonda
Czy zdajesz w tym roku maturę?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE