Internet na Księżycu? NASA chce postawić maszt LTE

2020-10-19 15:49
Internet na księżycu? NASA chce postawić maszt LTE
Autor: canva.com Internet na księżycu? NASA chce postawić maszt LTE

Internet na Księżycu? Tak, to coraz bardziej możliwe. Według medialnych doniesień na srebrnym globie pojawi się nadajnik LTE, dzięki któremu będziemy mogli kontrolować co dzieje się na ziemskim satelicie. Więcej szczegółów znajdziecie na ESKA.pl.

Internet na Księżycu? NASA chce postawić maszt LTE. Od ostatniej wizyty człowieka na Księżycu minęło kilkadziesiąt lat. Ze srebrnego globu astronauci przywieźli kilka próbek, a także pamiątkowe zdjęcie. Teraz NASA zapowiada misję Artemis, która ma wystartować w 2024 roku. Trwają teraz przygotowania i planowanie specjalnej akcji. Amerykańska Agencja Kosmiczna stwierdziła, że na Księżycu musi pojawić się maszt LTE. Ma odpowiadać między innymi za lepsze łączenie z astronautami. 

ESKA XD #006

Internet na Księżycu? Powstanie masz LTE

NASA chce wprowadzić internet na srebrnym globie. Za wdrożenie technologii LTE ma odpowiadać Nokia. Na stworzenie infrastruktury firma ma otrzymać 14,1 milionów dolarów. Niestety nie wiadomo jeszcze jak Nokia chce zbudować łączność LTE pomiędzy Księżycem a Ziemią. Na pewno urządzenia będą musiały być dostosowane do specyfiki srebrnego globu. Jest to na pewno potężny krok do odkrywania kosmosu, a może nawet i do kolonizacji Księżyca.

Najnowsze