Mini-Księżyc na Ziemi! NASA opisuje nowe zjawisko, jako człon rakiety!

Różowy Księżyc będzie widoczny na niebie gołym okiem
Autor: Canva Różowy Księżyc będzie widoczny na niebie gołym okiem. Kiedy oglądać?

Mini-Księżyc na Ziemi! Już w październiku 2020 roku Ziemia wzbogaci się następny Mini-Księżyc. Już lada moment Meteoroid 2020 SO zbliży się do naszej planety na odległość 50 tysięcy kilometrów! Czym jest nowy Mini-Księżyc? NASA komentuje!

Nowy Mini-Księżyc na Ziemi! Nasza planeta już w październiku tego roku powiększy się o jeden nowy Mini-Księżyc, Meteoroid 2020 SO, który przez najbliższe kilka miesięcy będzie na naszej planecie. Meteoroid 2020 SO zbliża się do naszej planety od ponad roku i już za chwilę, ponieważ w październiku bieżącego roku zostanie przechwycony przez pole grawitacyjne Ziemi. Ciekawostką jest fakt, że jest to drugi tego typu obiekt, który został zaobserwowany przez naukowców i ekspertów w przeciągu kilku ostatnich miesięcy. Obiekt 2020 CD3 był pierwszym zauważonym obiektem tego typu, który zrobił furorę w astronomicznym świecie w lutym. Obiekt został wypatrzony za pomocą teleskopu w Obserwatorium Mount Lemmon w Arizonie. Czym zatem będzie Meteoroid 2020 SO i co warto o nim wiedzieć? Według naukowców z Laboratorium Napędu Odrzutowego w Nasa zbliżający się na Ziemię obiekt okaże się w rzeczywistości kosmicznym śmieciem, czyli obiektem wytworzonym przez człowieka pozostającym na orbicie okołoziemskiej.

Mini-Księżyc na Ziemi

Meteoroid 2020 SO nazywany przez naukowców kosmicznym śmieciem wynosi około 14 metrów długości i może być fragmentem rakiety Centaur. Pojawi się na Ziemi już w październiku 2020 roku! 

Pełnia Truskawkowego Księżyca
Najnowsze