Imprezy masowe w Polsce 2020 - bilety. Jak zwrócić i odzyskać pieniądze? [KROK PO KROKU]

2020-03-10 16:33 MK
Publiczność
Autor: PAWEL SKRABA/REPORTER

Tak jak można się było spodziewać, w związku z panującą na świecie epidemią koronawirusa, polski rząd podjął decyzję o odwołaniu wszystkich imprez masowych, w tym koncertów. Wiele osób, które kupiły już bilety, zastanawia się, w jaki sposób i czy w ogóle można je zwrócić. Na ESKA.pl znajdziecie instrukcję krok po kroku, co zrobić, by odzyskać pieniądze za odwołane wydarzenie.

Imprezy masowe w Polsce 2020 - jak zwrócić bilety na wydarzenie, które zostało odwołane? To pytanie zadają sobie tysiące ludzi, którzy muszą pogodzić się z faktem, że w związku z zagrożeniem zakażenia koronawirusem, nie wezmą udziału w imprezie, na którą kupili wejściówki. Na całym świecie, rządy poszczególnych krajów podjęły decyzję o przełożeniu, a także odwołaniu imprez masowych, by chronić swoich obywateli przed wirusem z Wuhan. Również w Polsce, we wtorek 10 marca 2020 roku, premier kraju Mateusz Morawiecki poinformował, że wszystkie imprezy masowe zostają odwołane. Koronawirus przenosi się bowiem drogą kropelkową, dlatego jednym z działań zapobiegających złapaniu go jest unikanie skupisk ludzi.

Odwołanych zostało wiele koncertów, spektakli teatralnych czy też wydarzeń sportowych. Nierzadko, bilety na któreś z tych wydarzeń kosztowały nawet kilkaset złotych! Wiele osób, które z powodu obowiązującego zakazu nie będą miały możliwości wzięcia udziału w imprezie, mogą starać się o zwrot biletów i wydanych na nie pieniędzy.

Imprezy masowe - jak zwrócić bilety?

O wszelkich odwołanych imprezach, bileterie informują klientów za pośrednictwem e-maili, które pozostawili oni przy okazji dokonywania zakupów na stronie. Oczywiście, jeśli władze miasta podjęły decyzję o odwołaniu wydarzenia, pieniądze zostaną zwrócone po odesłaniu z powrotem biletów na wskazany w wiadomości adres. Jeśli natomiast obawiacie się koronawirusa, ale impreza, na którą macie bilety nie została odwołana, nie możecie zwrócić wejściówek. Jest to możliwe tylko w przypadku odwołanych koncertów, spektakli i innych.

W wielu przypadkach, terminy imprez ulegają przełożeniu. W takiej sytuacji, bilety nie tracą wartości, jednak klient ma szansę je zwrócić, jeśli nie pasuje mu nowa data.

Najnowsze