Europa

Szukacie pomysłu na majówkę? Słowacka Tatralandia zachwyca europejskich turystów. Dotrzesz tam w godzinę!

2024-04-21 9:41

Aquapark Tatralandia to główny ośrodek sportów wodnych naszych sąsiadów zza Tatr. Położony w słowackim Roztokàch, przy Liptowskim Mikułaszu, park wodny znajduje się niespełna godzinę jazdy od Polskiej granicy. Dawniej Polacy chętnie go odwiedzali, dziś zdaje się być zapomniany wśród polskich turystów. Jeśli nadal szukacie pomysłu na majówkę, może warto go odwiedzić?

Jeśli lubicie wodne atrakcje, to Tatralandia jest z pewnością miejscem, które należy odwiedzić przynajmniej raz w życiu. Zbliżająca się wielkimi krokami majówka może być ku temu znakomitą okazją!

Słowacja — nie tylko dla miłośników białego szaleństwa

Słowacja od dawna cieszy się dużym zainteresowaniem wśród turystów. Miłośnicy sportów zimowych od dawna wybierają Słowację, jako miejsce zimowego wypoczynku. Nasi południowi sąsiedzi zaskarbili sobie serca przyjezdnych szeroką ofertą znakomitych kurortów narciarskich, które mogą pochwalić się wspaniałymi trasami zjazdowymi, trasami do biegów narciarskich, a także snowparkami i wyciągami narciarskimi. Jeśli nie jeździsz aktywnie na nartach, twój zimowy pobyt umili wiele barów aprés ski, a na najmłodszych czeka mnóstwo atrakcji w centrach zabaw.

Aquapark-widmo. Park wodny w Wysowej Zdrój świeci pustkami od ponad dwóch lat

Aquapark Tatralandia — tu lato trwa cały rok!

Jednak Słowacja to nie tylko stoki narciarskie. Jeśli w środku zimy chcesz poczuć powiew lata, park wodny może być znakomitym wyborem. Tatralandia to obiekt, który funkcjonuje przez cały rok. Łącznie w skład kompleksu wchodzi 14 basenów, z czego 10 otwartych est przez cały rok. Całkowita powierzchnia kompleksu wynosi 14 ha, z czego 7 ha to powierzchnia samego Aquapark Tatralandia. Na uwagę zasługuje zwłaszcza White Lagoon – kryty basen ze słoną wodą, który ma skład niemal jak woda w Adriatyku! Nie lada gratka czeka również na fanów adrenaliny. Park wodny wyposażony jest w aż 28 zjeżdżalnie o różnej długości i poziomie trudności. Najdłuższa z nich to otwarta w sezonie letnim zjeżdżalnia 4Family, której długość wynosi 182 m i może na nim zjeżdżać jednocześnie 4 osoby!

Coś dla ciała i ducha

Aquapark Tatralandia posiada również własne spa i wellness: Celtycki Świat Saun — to kompleks, w skład którego wchodzi 21 łaźni wodnych z hydromasażem, sauny oraz miejsca, w których można poddać się zabiegom pielęgnacyjnym. Jeśli po całym dniu wodnych przygód zgłodniejemy, możemy skorzystać również a kilku dostępnych w obiekcie restauracji i barów. Tatralandia oferuje także możliwość noclegu w Holiday Village Tatralandia, w którym na gości czeka także sporo atrakcji, m.in. kręgle, symulator gry w golfa 3D i kino 5D.