Eurowizja Junior Maléna, Armenia,

i

Autor: Andres Putting/EBU

Eurowizja Junior 2021: Maléna - kim jest zwycięzca konkursu?

2021-12-19 18:40

Eurowizja Junior 2021 przeszła już do historii. W niedzielny wieczór 19 grudnia dowiedzieliśmy się, kto stał się zwycięzcą dziewiętnastej edycji Konkursu Piosenki Eurowizji dla Dzieci. Za sprawą zeszłorocznego sukcesu Valentiny Tronel, Francja była organizatorem muzycznego wydarzenia. Kto okazał się zwycięzcą w tym roku? To Maléna z Armenii. Kim jest?

19. edycja Konkursu Piosenki Eurowizji dla Dzieci przeszła już do historii. W niedzielny wieczór 19 grudnia w La Seine Musicale w Boulogne-Billancourt pod Paryżem, zaprezentowali się uczestnicy z dziewiętnastu państw. Usłyszeć mogliśmy zarówno wzruszające rytmiczne numery oraz wzruszające ballady. Zasady głośnego Konkursu są jednak niezmienne - wygrać może tylko jedna osoba. Kto tym razem okazał się najlepszy? Które miejsce zajęła Sara James, reprezentantka Polski, która zaśpiewała podczas finału piosenkę Somebody? Wyniki Eurowizji Junior 2021 są już znane!

ZOBACZ TAKŻE: Eurowizja Junior 2021 - NAGRODA. O co walczą uczestnicy konkursu?

Sara James - piosenka Somebody na żywo [ESKA LIVE]

Eurowizja Junior 2021 - WYNIKI. Kto wygrał?

Eurowizja Junior 2021 odbyła się we Francji, a to wszystko przez sukces Valentiny Tronel, która z piosenką J'imagine zajęła podium na ubiegłorocznym Konkursie w Polsce. Kto dołączył do grona zwycięzców? Kto wygrał Eurowizję Junior 2021? Wyniki są już znane. Eurowizję Junior 2021 wygrała Maléna z Armenii. Sara James z Polski zajęła natomiast drugie miejsce!

Maléna - kim jest zwyciężczyni Eurowizji Junior 2021?

Maléna z Armenii to zwyciężczyni Eurowizji Junior 2021! Co musicie o niej wiedzieć? Utalentowana wokalistka zaśpiewała piosenkę Qami Qami i skradła serca nie tylko widzów, ale również jurorów. Maléna urodziła się 10 stycznia 2007 roku, wiec jak łatwo można obliczyć ma 14 lat. Urodziła się w stolicy Armenii, a dokładnie w Erywaniu. Jest córką ormiańskiej aktorki Anny Manucharyan i co ciekawe, drzemią w niej muzyczne korzenie. Jej dziadek jest klarnecistą i gra w orkiestrze symfonicznej. Co ciekawe, Maléna próbowała swoich sił w 2018 roku w wewnętrznych preselekcjach do Eurowizji Junior. Zaśpiewała wtedy piosenkę Par, z którą zajęła 8. miejsce. Artystka została wybrana na reprezentantkę swojego kraju w 2020 roku, jednak Armenia wycofała się z Konkursu. Powód? Wprowadzono tam stan wojenny w związku z konfliktem w Górskim Karabachu. Armenia ponownie przystąpiła do Konkursu Eurowizji Junior i jak widać, szczęście im dopisało. Maléna i jej utwór Qami Qami triumfuje na 1. miejscu Eurowizji Junior 2021.

ZOBACZ TAKŻE: Gdyby nie TO, Sara James wygrałaby Eurowizję Junior! Polskie jury musi żałować swojej decyzji

Sonda
Eurowizja Junior 2021 - czy cieszysz się z werdyktu?