Valentina

i

Autor: screen z YouTube/Valentina Officiel

Valentina Tronel - wiek, wzrost, płyta, piosenki, Eurowizja Junior, Instagram

2021-12-19 11:32

Kim jest Valentina Tronel? To artystka, która wygrała Eurowizję Junior 2020 organizowaną w Polsce! Dziś jest jedną z popularniejszych osób w branży muzycznej, o której będzie głośno jeszcze bardzo długo! Co musicie o niej wiedzieć? Najważniejsze informacje o Valentinie, takie jak wiek, wzrost, piosenki i nie tylko, znajdziecie w tym artykule. Poznajcie ją bliżej!

Valentina Tronel - wiek, wzrost, płyta, piosenki, Eurowizja Junior, Instagram - takie frazy są najczęściej wyszukiwane przez internautów. Kim jest Valentina Tronel? To młoda artystka, która w 2020 roku wygrała 18. edycję Konkursu Piosenki dla Dzieci. Eurowizja Junior organizowana była wtedy w Polsce, a to wszystko za sprawą Viki Gabor, która wygrała jego poprzednią edycję. Valentina pochodzi z Rennes w Bretanii. Kocha muzykę, a jej idolką jest Ariana Grande. Co ciekawe, młoda artystka ma na swoim koncie udział w programie The Voice Kids (2016) i mimo iż, nie zajęła żadnego znaczącego miejsca to już wtedy wiele osób stwierdziło, że Valentina ma przed sobą świetlaną przyszłość. Od 2018 roku nastolatka należy do francuskiego zespołu Kids United Nouvelle Génération, w którym jest najmłodsza. Co ciekawe, grupa powstała po to, by wspierać kampanie UNICEF i jest sponsorowana przez Hélène Ségara i Corneille - dwie frankofońskie śpiewaczki. Valentina Tronel ma starszego brata Alexandre. Co jeszcze musicie o niej wiedzieć?

Eurowizja Junior 2020 - najbardziej wzruszające momenty konkursu

Valentina Tronel - wiek

Ile lat ma Valentina Tronel? Francuska piosenkarka urodziła się 6 kwietnia 2009 roku w Rennes. Jak łatwo można obliczyć, w 2021 roku skończyła 12 lat.

Valentina Tronel - wzrost

Ile wzrostu ma Valentina Tronel? Artystka należy do grona dziewczynek o niskim wzroście. Nie znamy jednak dokładniej informacji ile centymetrów mierzy.

Valentina Tronel - Eurowizja Junior

Za sprawą wygranej Viki Gabor podczas Eurowizji Junior 2019 w Gliwicach, Konkurs Piosenki dla Dzieci w 2020 roku odbył się ponownie w Polsce - tym razem w Warszawie. Nasz kraj reprezentowała wtedy Alicja Tracz z piosenką I'll Be Standing. Młoda artystka zajęła wtedy 9. miejsce zyskując 90 punktów. Najlepsza okazała się być reprezentantka Francji - Valentina Tronel, która na scenie w Warszawie 29 listopada, zaprezentowała się z piosenką J'imagine. Jej singiel sprawił, że Francja po raz pierwszy w historii wygrała Konkurs Piosenki dla Dzieci.

Valentina Tronel - piosenki

Jakie piosenki na swoim koncie ma Valentina Tronel? Oprócz eurowizyjnego kawałka J'imagine, możemy posłuchać także piosenki Y'a pas que les grands qui rêvent do której powstał także teledysk.

Valentina Tronel - Instagram

Valentina Tronel jest aktywna na Instagramie. Znajdziecie ją w aplikacji bez problemu wpisując w lupkę jej oficjalny nick @valentinaofficiel._