Eurowizja Junior

i

Autor: screen z YouTube/Junior Eurovision Song Contest

Eurowizja Junior 2021 - HASŁO. Co oznacza i dlaczego zostało wybrane?

2021-12-15 8:31

Eurowizja Junior 2021 już niedługo! Tegoroczna odsłona muzycznego wydarzenia odbędzie się we Francji,a to wszystko za sprawą Valentiny, która wygrała poprzednią edycję Konkursu. Jakie jest hasło Eurowizji Junior 2021? Co oznacza i dlaczego zostało wybrane? Najważniejsze informacje na ten temat, znajdziecie poniżej.

Eurowizja Junior 2021 - HASŁO. Co oznacza i dlaczego zostało wybrane? Warto zapoznać się z tą informacją. Dziewiętnasta edycja Konkursu Eurowizyjnej Piosenki dla Dzieci, odbędzie się w tym roku w niedzielę 19 grudnia we Francji. To wszystko za sprawą Valentiny Tronel, która wygrała poprzednią Eurowizję Junior organizowaną w Polsce. Valentina zaprezentowała się wtedy z piosenką J'imagine i skradła serca jurorów, ale przede wszystkim widzów przed telewizorami. To dzięki niej tegoroczna edycja Konkursu odbędzie się pod Paryżem, a dokładniej w La Seine Musicale w Boulogne-Billancourt. Nasz kraj reprezentować będzie 13-letnia Sara James z piosenką Somebody. Co ciekawe, hasłem tegorocznej Eurowizji Junior jest słowo IMAGINE. Co oznacza? Dlaczego zostało wybrane?

ZOBACZ TAKŻE: Eurowizja Junior 2021 - kto kiedy występuje? [KOLEJNOŚĆ WYSTĘPÓW]

Sara James o Eurowizji Junior 2021. W kim widzi największe zagrożenie?

Eurowizja Junior 2021 - HASŁO i LOGO

Co oznacza hasło Eurowizji Junior 2021? Jakie jest logo? Podczas 19. edycji Konkursu Piosenki Eurowizji dla Dzieci towarzyszyć będzie wszystkim hasło IMAGINE. Słowo to pochodzi z języka angielskiego i oznacza wyobrażać sobie. Skąd pomysł na takie hasło Eurowizji Junior 2021? Okazuje się, że tegoroczne hasło nawiązuje do zwycięstwa Valentiny z poprzedniej odsłony Konkursu. Według organizatorów była to najlepsza propozycja na przewodnie hasło wydarzenia i tłumaczą to również w ten sposób, że jest to idealna okazja by uruchomić swoją wyobraźnię i nie bać się marzeń. Jeśli chodzi o logo, to w tym roku została nim choinka. Jest ona symbolem zbliżających się świąt Bożego Narodzenia, a także nawiązuje do kształtu Wieży Eiffla, która wszystkim kojarzy się z Francją.