Eurowizja Junior 2020: Valentina - kim jest zwyciężczyni konkursu?

2020-11-30 10:31
Eurowizja Junior 2020: Valentina - kim jest zwyciężczyni konkursu?
Autor: Screen z YouTube/Junior Eurovision Song Contest

W niedzielny wieczór 29 listopada, odbyła się Eurowizja dla Dzieci. Konkurs w tym roku mimo zdalnej formuły, wzbudził we wszystkich sporo emocji. Następczynią Viki Gabor, która wygrała muzyczny Konkurs rok temu, została Valentina z Francji. Co musicie o niej wiedzieć? Jest nie tylko bardzo zdolna, ale również przesłodka!

Eurowizja Junior 2020 obfitowała w niesamowite emocje! W niedzielny wieczór 29 listopada, przed wieloma widzami zaprezentowało się dwunastu uczestników z dwunastu krajów. Dodatkowo wielkie show, zrobiła Viki Gabor, Roksana Węgiel, a także Duncan Laurence. Widzom spodobał się również występ Alicji Szemplińskiej, która sentymentalnymi brzmieniami, po prostu ich oczarowała. 18. edycję Eurowizji Junior mógł wygrać jeden kraj, dlatego najwięcej, bo aż 200 punktów otrzymała Valentina z Francji. Na drugim miejscu znalazł się Kazachstan, zaś trzecie miejsce należało do Hiszpanii. Polska natomiast znalazła się dopiero na 9. miejscu, ale wielu internautów jest zdania, że młodziutka Ala Tracz jest dla naszego kraju i tak wielkim zwycięzcą.

Kim jest zwyciężczyni Eurowizji Junior 2020? Otóż reprezentantką Francji była 11-letnia Valentina Tronel pochodząca z Bretanii. Podczas dziecięcej Eurowizji, zaprezentowała się światu z piosenką J’imagine. Młodziutka wokalistka zrobiła na scenie wielkie, a w dodatku kolorowe show z polskimi elementami. W trakcie ogłaszania wyników, Valentina popłakała się ze szczęścia, ze to ona wygrała tegoroczną Eurowizję Junior. Co jeszcze musicie o niej wiedzieć?

Alicja Tracz nie wygrała Eurowizji: Co dalej z karierą małej Ali?

Eurowizja Junior 2020 - Valentina

Valentina urodziła się 6 kwietnia 2009 roku w Rennes. Dziewczynka w 2016 roku wzięła udział w przesłuchaniach do francuskiej edycji The Voice Kids 4. Niestety żaden z trenerów nie obrócił się wtedy w jej stronę. Mimo porażki Valentina nie poddała się i dwa lata później została wybrana do nowej, dziecięcej grupy muzycznej Kids United, z którą nagrała aż dwie płyty. Jej idolką jest Ariana Grande, ale młoda wokalistka lubi posłuchać nawet rapu. Jej wygrana w Konkursie Piosenki Eurowizji Junior stała się historycznym wydarzeniem, ponieważ Francja po raz pierwszy zajęła podium na dziecięcej Eurowizji. Poniżej możecie jeszcze raz posłuchać jej zwycięskiego wykonania. Valentina zaprezentowała się magicznie!

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze