Eurowizja Junior 2020 - Białoruś złamała regulamin konkursu? Internauci są podzieleni

Eurowizja Junior 2020 - Białoruś złamała regulamin konkursu? Internauci są podzieleni
Autor: screen z filmu na YouTube: Belarus - Arina Pehtereva - Aliens at Junior Eurovision 2020 / YouTube.com/Junior Eurovision Song Contest Eurowizja Junior 2020 - Białoruś złamała regulamin konkursu? Internauci są podzieleni

Białoruś bierze udział w Konkursie Piosenki Eurowizji dla Dzieci od pierwszej edycji, czyli 2003 roku. Dwukrotnie ten kraj zwyciężył konkurs, w 2005 i 2007 roku. Co więcej był gospodarzem Eurowizji Junior w 2018 roku, kiedy to tryumfowała Roksana Węgiel. Podczas 18. odsłony wydarzenia pojawiło się sporo niejasności związanych z występem tamtejszej reprezentantki.

Spis treści

  1. Białoruś - Eurowizja Junior 2020
  2. Eurowizja Junior 2020 - Białoruś: WYSTĘP

Eurowizja Junior 2020 - Białoruś jest jednym z państw, który sprawił sporą niespodziankę podczas wydarzenia. 29 listopada tamtejsza reprezentantka, Arina Pehtereva, popisała się wysoką skalą głosu, niespotykaną barwą a Khabar Agency, czyli białoruski nadawca zaimponował ciekawą realizacją występu. Ostatecznie dla wielu osób sensacją okazało się piąte miejsce w finale Konkursu Piosenki dla Dzieci dla Białorusi. Jednocześnie wokół występu młodej wokalistki pojawiło się wiele niejasności i zastrzeżeń, którymi dzielą się internauci. W komentarzach pod wideo na oficjalnym kanale Junior Eurovision Song Contest twierdzą, że Białoruś na Eurowizji Junior 2020 złamała regulamin. Nie brakuje opinii, że utwór Aliens został wykonany z playbacku i wykonano przy nim operację obróbki wokalu. Czy tak faktycznie jest?

Eurowizja Junior 2020 to wydarzenie, które mocno zapisze się na kartach historii. Wszystko za sprawą szeregu rozwiązań, jakie zastosowano w czasie realizacji wydarzenia. Polska jako pierwsza na świecie użyła techniki rozszerzonej rzeczywistości, rozszerzoną rzeczywistość XR z wykorzystaniem ekranów LED i pozycjonowania kamery w przestrzeni 3D.

Organizatorzy Eurowizji Junior 2020 stanęli przed ogromnym wyzwaniem i trzeba przyznać, że wydarzenie przerosło najśmielsze oczekiwania. Trudna sytuacja epidemiczne nie przeszkodziło organizatorom w realizowaniu wydarzenia. Występy wszystkich uczestników w tym roku były nagrane na taśmie, a pozostała część programu była transmitowana na żywo z Warszawy. Wyjątkiem jest Duncan Laurence, który w specjalnym studio nagrał swój występ i został pokazany jako hologram śpiewający z Viki Gabor i Roksaną Węgiel. Podobnie było z Move The World w wykonaniu wszystkich uczestników. 

Białoruś - Eurowizja Junior 2020

Białoruś na Eurowizji Junior została pokazana jako piąta w kolejności, tuż przed Polską. Arina Pehtereva, czyli reprezentantka naszych wschodnich sąsiadów, zaśpiewała utwór Aliens, który według internautów praktycznie się nie różni w porównaniu z wersją teledyskową. Komentujący występ na oficjalnym kanale Junior Eurovision Song Contest żartują, że można było wyemitować oficjalny klip i wyszłoby na to samo. Pojawiły się zagraniczne komentarze, które przetłumaczyliśmy na język polski:

Reprezentantka Francji zwyciężczynią Eurowizji Junior 2020!

- Brzmi jak playback, ale nie sądzę, żeby EBU POZWALAŁ IM GO UŻYWAĆ- Ona nie śpiewa na żywo. Ebu zdecydowanie powinien podjąć działania przeciwko temu, wstyd białoruskiej telewizji.- Dlaczego playback? Głosowałem na nią 😕- Brzmi dokładnie tak, jak wersja studyjna.- Nie jestem pewien, czy jest to występ na żywo, czy playback. ☹️ Mimo to fajna piosenka ☺️- Playback, jakim cudem to jest w ogóle dozwolone.

Pojawiło się również mnóstwo opinii, że Białoruś na Eurowizji Junior miało po prostu wyjątkową wokalistkę, która potrafi tak czysto śpiewać, co udowadniała podczas transmisji na żywo na Instagramie. Osoby broniące Arinę, piszą: 

- Fakt, że jest oskarżona o używanie odtwarzania, jest dowodem na to, że jest profesjonalistą. Moim zdaniem była to najciekawsza kompozycja, zawierająca świetne połączenie dźwięku i wokalu z wieloma warstwami i nieoczywistą strukturą. Zdecydowanie zasłużyła na zwycięstwo. Mam nadzieję, że nadal będzie robić inne niesamowite rzeczy w swojej karierze.- Tym ludziom naprawdę brakuje zdrowego rozsądku. Mówiąc, że to playback... nazywa się to TALENT😍- TO NIE BYŁ PLAYBACK ARINA JESTEŚ KRÓLOWĄ GŁOSOWAŁAM NA CIEBIE! - Czy słyszałeś jej śpiew acapella, który opublikowała na ig? Ona śpiewa dokładnie tak, jak wersja studyjna, a nie playback.

Białoruś nie jest jedynym państwem, który wzbudził emocje pod tym względem. Co ważne, nie jest to dokładnie określone w regulaminie Eurowizji Junior. W przypadku Konkursu Piosenki dla Dzieci nie istnieje zapis mówiący, że nie można poprawiać wokali w nagranym na taśmę występie. Inaczej będzie w przypadku Eurowizji dla dorosłych, który odbędzie się w maju 2021. Reprezentanci stworzą wideo w czasie rzeczywistym, bez dokonywania edycji, modulacji głosu, czy jakichkolwiek zmian montażowych w wideo. W czasie trwania sesji nagraniowej nastąpi połączenie na żywo z Inspektorem Wykonawczym Eurowizji. Pozwoli to na kontrolowanie uczciwości sesji nagraniowej, zapewnienie pomocy i wsparcia. Uczestnik wykona jedną piosenkę trzy razy. Specjalne jury wybierze jedną, najlepszą wersję.

Eurowizja 2021 ODWOŁANA? Ujawniono ciekawy plan na zorganizowanie konkursu!

Eurowizja Junior 2020 - Białoruś: WYSTĘP

Chwilę po premierze występ miał więcej łapek w dół niż w górę. Aktualnie rosnąca jest tendencja łapek w górę. Zobaczcie sami i oceńcie występ Białorusi na Eurowizji Junior w sondzie powyżej tego artykułu:

Najnowsze