Eurowizja Junior 2020 - ten kraj wystąpi po raz pierwszy! Największe zagrożenie dla Polski?

2020-07-09 16:33 Maksymilian Kluziewicz
Eurowizja Junior
Autor: Lukasz Kalinowski/East News

Eurowizja Junior zbliża się wielkimi krokami. Już pod koniec listopada reprezentanci z całej Europy zawitają do naszego kraju, by powalczyć o nagrodę główną i wielką sławę. Oficjalnie wiadomo już, że po raz pierwszy w historii w konkursie swoich sił spróbuje reprezentant kraju, który odnosi spore sukcesy w tak zwanej dorosłej Eurowizji. O szczegółach przeczytacie już teraz na ESKA.pl.

Eurowizja Junior 2020 - Niemcy oficjalnie dołączają do gry o zwycięstwo! Chyba nikt nie ma wątpliwości co do tego, że nasi sąsiedzi to jeden z najsilniejszych krajów, jeśli weźmiemy pod uwagę regularny Konkurs Piosenki Eurowizji. Dzięki płaconym składkom, niemieccy reprezentanci mają zagwarantowane miejsce w finale. I choć na przestrzeni lat kraj ten reprezentowali też wykonawcy, którym się nie powiodło, Niemcy częściej mogli się jednak chwalić sukcesami. Ostatnie zwycięstwo odnieśli w 2010 roku, kiedy to na eurowizyjnej scenie wygraną wyśpiewała sobie wokalistka Lena. Jej piosenka Satellite odniosła spory sukces na całym świecie.

Mimo sukcesów na Eurowizji, Niemcy do tej pory nie brali udziału w Eurowizji Junior. Konkurs Piosenki Eurowizji dla Dzieci organizowany jest od 2003 roku, a w tym roku po raz kolejny odbędzie się w Polsce. Coraz więcej wykonawców potwierdza swój udział w przedsięwzięciu. Tegoroczna odsłona show odbędzie się 29 listopada w Warszawie. Hasło przewodnie to Move the World. W walce o zwycięstwo swój udział zapowiedzieli nasi zachodni sąsiedzi.

Marcin Maciejczak nie pojedzie na Eurowizję Junior 2020!

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.

Eurowizja Junior 2020 - Niemcy

Oficjalnie wiadomo, że reprezentant Niemiec zostanie wyłoniony podczas preselekcji Dein Song für Warschau. Do 31 lipca zainteresowani mają wysyłać wideo ze swoimi wykonaniami któregoś z popularnych hitów. Za produkcję utworu ma odpowiadać Levent Geiger, 17-letni zwycięzca programu Dein-Song. Do tej pory chęć udziału w Eurowizji Junior 2020 zapowiedziało 11 państw.

Najnowsze