Eurowizja Junior 2019 to już "Polskowizja"? Zagraniczni fani krytykują zwycięstwo Viki Gabor

2019-11-27 13:30
Eurowizja Junior 2019 to już Polskowizja? Zagraniczni fani krytykują zwycięstwo Viki Gabor
Autor: Lukasz Kalinowski/East News Eurowizja Junior 2019 to już "Polskowizja"? Zagraniczni fani krytykują zwycięstwo Viki Gabor

Uśmiech, radość, zabawa i finalnie eksplozja energii - Viki Gabor sprawiła, że wszyscy w gliwickiej Arenie poczuli się, jak na koncercie wielkiej gwiazdy! Takiego samego zdania są internauci, którzy uważają, że piosenka Superhero powinna być grana we wszystkich rozgłośniach w Europie. Są jednak osoby, które uważają, że Polska nie powinna zwyciężyć drugi rok z rzędu Eurowizji Junior. Fala krytyki wylała się na Twitterze, o czym przekonacie się - na ESKA.pl!

Eurowizja Junior 2019 to już historia. Piękna i szczęśliwa historia, w której główną rolę odegrała Polska. Po raz pierwszy, to nasz kraj był organizatorem prestiżowego Konkursu dla najlepszych, najbardziej utalentowanych wokalnie dzieci w Europie. Nikt nie ma wątpliwości, że Polska znakomicie wywiązała się z tego trudnego i wymagającego zadania. Organizatorzy 17. edycji wydarzenia zatroszczyli się o każdy najdrobniejszy szczegół, a wszystko to po wielu tygodniach rozmów, rozważań i analiz. Na internautach, którzy komentowali Eurowizję Junior w Gliwicach, największe wrażenie zrobiło oświetlenie i najnowsza technologia. Wykorzystano 600 m kwadratowych światła typu LED, a także zadbano o nowego typu kamery, nagłośnienie i tony sprzętu, których nie było widać. Podziw i zachwyt budziła także ogromna scena, na której o zwycięstwo walczyło łącznie 19. reprezentantów, w tym Wiktoria Gabor. Łzy wzruszenia, radość, ekscytacja, to właśnie te emocje towarzyszyły polskim widzom po tym, gdy Viki Gabor piosenką Superhero wyśpiewała sobie zwycięstwo. Była to o tyle ważna wygrana, że Polska stała się pierwszym krajem, który odniósł sukces na Eurowizji Junior dwa lata z rzędu. Zdecydowanie inne wrażenia i emocje towarzyszyły niektórym zagranicznym internautom. Głównie fanom talentu 12-letniej Melani Garcii z Hiszpanii, którzy nie mogą pogodzić się z porażką i swoje poirytowanie pokazują na Twitterze. 

Zobacz: Viki Gabor po wygranej na Eurowizji Junior 2019. Dziękuje za wsparcie i zdradza swoje plany! [WYWIAD]

Eurowizja Junior 2019 - krytyka

Viki Gabor to największa i w pełni zasłużona zwyciężczyni Eurowizji Junior 2019. 12-latka z Krakowa już na kilka, a nawet kilkanaście tygodni przed konkursem była zdecydowaną faworytką do ostatecznego zwycięstwa. Eksperci szczególnie sugerowali się wynikami, jakie wykręca teledysk do eurowizyjnego hitu Superhero. Muzyczny obrazek utworu napisanego przez Lanberry i Patryka Kumóra, błyskawicznie przekroczył barierę miliona wyświetleń na YouTube. Niedługo później były dwa, później trzy, a obecnie ma ponad sześć milionów odsłon. Co ważne, wyświetlenia pochodzą ze wszystkich części Europy. Wiele osób przed Konkursem Piosenki Eurowizji Dla Dzieci twierdziło, że niemożliwe jest to, by Polska wygrała dwa lata z rzędu, ponieważ nigdy wcześniej nikomu się to nie udawało. Tymczasem Wiktoria na ogromnej scenie w Arenie Gliwice zrobiła swoje, a co za tym idzie uczciwie wywalczyła sobie wygraną i tytuł najlepszego dziecięcego głosu w Europie.

Już w czasie trwania głosowania oraz po ogłoszeniu szczęśliwych dla Polski i Viki Gabor wyników, pojawiły się wyrzuty ze strony zagranicznych widzów. Zarzucają Polsce sabotowanie pozostałych uczestników i krytykują za zbyt duże namawianie do głosowania na Wiktorię. Nic dziwnego, że polscy fani mocno się zmobilizowali i przekazywali wokalistce śpiewającej Superhero najwięcej punktów w głosowaniu online. Inne kraje biorące udział w Eurowizji Junior miały takie same szanse, jednak z nich nie skorzystali. Głosowanie pokazuje, jak dużą siłę mają polscy internauci - choć tak naprawdę już po wynikach przedstawionych przez jury mieliśmy wysoką pozycję.

Opinie pojawiły się na Twitterze pod hasztagiem #jesc2019. Głównie pochodzą one z Hiszpanii: 

To najgorsza edycja Eurowizji Junior w historii;

Polska sabotowała pozostałych uczestników Głosowanie na samych siebie? To niesprawiedliwe;

Dopóki ktoś nie usunie głosowana na swój kraj, to będzie już Polskowizja;

Polska ma większe szanse niż jakiś mniejszy kraj;

Jedna z polskich internautek, czytając najbardziej wulgarne i bardzo niestosowne wpisy, napisała, że: Hiszpania za te wszystkie komentarze w kierunku Polaków powinna być zdyskwalifikowana. Ocenę należy jednak pozostawić Europejskiej Unii Nadawców. Mówi się również o tym, że zagraniczni fani znaleźli sposób na "obejście" systemu głosowania. Jednym z nich miało być głosowanie z przeglądarki w trybie incognito (przyp. red. prywatnym) oraz wsparcie głosami online Portugalię i Walię, które od początku nie były faworytami. 

Polska po głosowaniu jurorów miała 112 punktów i zajmowała 2. miejsce. Co ciekawe najwyższą, 12-punktową notę jurorską, Polska otrzymała z Kazachstanu i... Hiszpanii. Do konta Polski po głosowaniu internautów zostało przypisanych 166 punktów i ostatecznie mając 278 punktów wygraliśmy Eurowizję. Na Polskę internauci oddali w sumie 3 077 000 głosów, co jest najlepszym wynikiem w całej historii konkursu. 

Konkurs przebiegł pomyślnie i większość uważa, że to najlepiej zorganizowana Eurowizja Junior w całej, 17-letniej historii. Szkoda, że niektórzy zagraniczni fani zapomnieli o tym, że to konkurs dla dzieci pełny uśmiechu i kolorów. Zapomnieli, żeby się nim cieszyć, uszanować zdanie innych i po prostu... Share The Joy. 

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze