Eurowizja Junior w Polsce 2020? Gdzie i kiedy finał konkursu dla dzieci?

2019-11-24 19:16
Eurowizja Junior
Autor: Lukasz Kalinowski/East News

Polska pierwszy raz miała okazję pełnić funkcję gospodarza Eurowizji Junior w 2019 roku. Władze Telewizji Polskiej podjęły decyzję, że konkurs odbędzie się w Arenie Gliwice, która jest jednym z największych tego typu obiektów w Polsce, a co za tym idzie - najlepiej dostosowanym do tej rangi wydarzenia. Trzeba przyznać, że z tym zadaniem naprawdę poradziliśmy sobie świetnie.

Eurowizja Junior 2020  w Polsce? Gdzie i kiedy finał konkursu? Emocje po finale jeszcze nie opadły, a już wiele osób szuka odpowiedzi na pytanie, w którym kraju zostanie zorganizowana kolejny Konkurs Piosenki Eurowizji dla Dzieci. W przypadku Eurowizji 'dorosłej' zasady są jasne i bardzo proste - konkurs organizowany jest w kraju reprezentanta, który wygrał rok wcześniej. Niewiadomą jest jedynie, w jakim mieście zostanie zorganizowany finał. Wyjątek stanowi tylko Australia - zasady Eurowizji zakładają, że w przypadku wygranej tego kraju, konkurs i tak odbędzie się w europejskim mieście. Zupełnie inaczej wygląda to jednak, jeśli chodzi o Eurowizję Junior. Mimo że w 2019 gospodarzem została Polska po zeszłorocznej wygranej Roksany Węgiel, nie ma zasady, zgodnie z którą kraj zwycięskiego reprezentanta musi podjąć się organizacji finału. Ostateczną decyzję, gdzie odbędzie się Konkurs Piosenki Eurowizji dla Dzieci za rok, poznamy zapewne dopiero za kilka lub kilkanaście tygodni.

Eurowizja Junior 2020 w Polsce? Gdzie i kiedy finał konkursu?

Viki Gabor zaskoczyła wszystkich! Dzięki jej rewelacyjnemu występowi na Eurowizji Junior 2019 Polska drugi raz z rzędu wygrała konkurs. To pierwszy taki przypadek w historii, którego nie spodziewał się naprawdę nikt. Jacek Kurski, prezes Telewizji Polskiej, zapowiadał już wcześniej, że jeśli Polska ponownie wygra Eurowizję Junior, w kolejnym roku także będziemy się starać o możliwość organizacji finału. Po ogłoszeniu wygranej Viki prezes podtrzymał swoje słowa, mówiąc:

Obiecuję, że złożymy pismo, w którym wyrazimy chęć organizacji Eurowizji Junior w 2020.

Eurowizja Junior 2020 - gdzie i kiedy finał konkursu?

Dokładna data przyszłorocznego finału nie została jeszcze ogłoszona, jednak biorąc pod uwagę ten i poprzedni rok, najprawdopodobniej odbędzie się on 22 lub 29 listopada 2020. Po zgłoszeniu Polski jako kandydata na gospodarza konkursu będziemy musieli poczekać na ostateczną decyzję organizatorów. W tym roku poradziliśmy sobie naprawdę świetnie, dlatego szansa, że Eurowizja Junior 2020 odbędzie się w Polsce, jest bardzo duża. Wiele wskazuje również na to, że młodzi wykonawcy za rok także spotkają się na Arenie Gliwice.

Najnowsze