Eurowizja i American Song Contest! Jakie są podobieństwa i różnice?

2020-11-10 10:49
Eurowizja
Autor: AP/Associated Press/East News

Amerykańska wersja Eurowizji zbliża się wielkimi krokami! Co wiemy o nadchodzącym wydarzeniu? Jak bardzo będzie ono zbliżone zasadami do naszej Eurowizji? Więcej o American Song Contest przeczytacie na ESKA.pl.

Amerykanie stworzyli swoją własną Eurowizję, dlatego już teraz przypatrujemy się zasadom konkursu przypominającego znany nam Konkurs Piosenki Eurowizji. Jak bardzo te dwa formaty będą do siebie podobne, a co będzie je od siebie różnić? Eurowizja w Stanach Zjednoczonych nabiera coraz więcej kształtów i z każdym dniem ujawnia nowe zasady. Okazuje się że ujawniane szczegóły na temat American Song Contest, coraz bardziej przypominają naszą Eurowizję. Podobieństwa jednak nie wykluczają różnic. Choć formaty tych konkursów są do siebie podobne, nie są takie same i można dostrzec w nich pewne różnice. W pierwszej kolejności skupmy się na tym, co jest podobne. Jaki więc związek ma nasza Eurowizja, którą znamy z wersją Eurowizji amerykańskiej? Po pierwsze, konkurs zostanie stworzony w oparciu o licencję udzielaną przez Europejską Unię Nadawców. Po drugie ma pojawić się cross- promocja formatów, czyli podczas Eurowizji mielibyśmy obejrzeć zwycięzcę American Song Contest i odwrotnie.

Sonda
Eurowizja 2021 - kto jest najlepszym kandydatem żeby reprezentować Polskę?

Eurowizja a American Song Contest - podobieństwa 

Na amerykańskiej scenie Eurowizji wystąpi maksymalnie 6 artystów, tak samo, jak u nas. Podczas występów wgrane będą wcześniej chórki, taka zmiana pojawiła się również w tegorocznym regulaminie. Każdy ze Stanów przeprowadzi także własne selekcję o dowolnej formie. Wszystko będzie w rękach danego nadawcy.

Ala Tracz wygra Eurowizję Junior?! Roksana Węgiel szczerze o szansach Polski!
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze